- Reklama -magazín

Aby se klíče a vzkazy nezatoulaly

Mohlo by Vás zajímat

skrinka-na-klice

Kde jen ty klíče mohou být?

Kolikrát už se vám stalo, že jste hledali klíče od domu, auta nebo třeba chaty? Kolikrát už jste se dohadovali, kdo že je mohl dát na tak hloupé místo jako je prádelní koš nebo jak se mohly octnout v kapse kalhot, které jste na sobě měli naposledy před rokem? Ano, asi každému už se podobné věci staly a to ne jednou. S klíči je to stejné jako s ponožkami, gumičkami do vlasů a také s tím, co měl kdo z rodiny udělat či nakoupit. Nějak podezřele se prostě ztrácejí. A jak na to, aby tomu tak nebylo, se můžete dočíst právě teď.

I předsíň se může stát chloubou vašeho domova

Předsíň je vstupní část domu, která má sloužit zejména jako místo, kde se lidé přezují a svlečou nebo naopak oblečou. Dále slouží k odkládání věcí, nejčastěji posledních vrstev oblečení jako jsou bundy, kabáty, různé doplňky a pak samozřejmě takklicovy-vesak-rameckyé obuvi. Často se zapomíná na to, že vstupní hala je vlastně prvním místem, které uvidí každý, kdo k vám domů přijde. Tedy i zde byste se měli zamýšlet nad tím, jak interiér správně pojmout a neudělat z předsíně odkládací místo každého kusu nábytku, který se už v jiných částech domu nehodí nebo nelibí.

Bez doplňků to nebude nikdy ono

tabulka-na-vzkazyNemusíte vybírat luxusní kusy nábytku, stačí střídmost, klidně v bílé barvě nebo té, která je zrovna vám příjemná. O zbytek se totiž hravě postarají doplňky. A to nemusí být jen proutěné koše, které jsou nyní tolik oblíbené, ani vázy a podobné věci, které se často do malých předsíní ani nevejdou. Mohou to být prostorově velmi nenáročné a svůj účel plnící věšáčky na zmíněné klíče, které se tak rádi ztrácejí nebo třeba taková pěkná tabule na vzkazy, aby se vaše děti nemohly vymlouvat, že nevěděly o chlebu, který měly koupit a vy zase nezapomenete na jiné důležité věci, které na tabuli napsal někdo pro vás. Často skutečně postačí pár malých detailů a z jinak strohého až nudného místa můžete vykouzlit příjemnou část bytu, která učaruje návštěvě hned u dveří.

Klíče a vzkazy na své místo

A pokud máte jen trochu šikovné ruce, může být takový věšák na klíče nebo i tabule na vzkazy super DIY projekt pro celou rodinu. Stačí pár pěkných prkýnek, sestavit do tvaru domku, na zadní stranu našklicovy-vesakroubovat háčky, natřít, opatřit nějakým zajímavým nápisem a máte originální věšáček. Nebo stará skříňka na léky, během chvíle ji můžete proměnit pěknou uzavírací skříňku na klíče. A co tabule na vzkazy? Postačí jen trocha speciální tabulové a magnetické barvy, na kterou lze psát křídou a připevnit vzkazy magnety, nebo korkový plát a k němu špendlíky na vzkazy a pak už jen vaše fantazie. Ať už barvu natřete jen tak na zeď a doplníte ji o rámeček bez zadní stěny, nebo si  vyrobíte dřevěnou desku požadovaného tvaru a na ni umístíte korkové pozadí. Možností je bezpočet, inspirujte se obrázky a uvidíte, co napadne vás.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy