- Reklama -magazín

Barevné trendy v koupelně v roce 2019

Mohlo by Vás zajímat

Koupelnám také v roce 2019 vládnou přírodní barvy i materiály. Při vhodné kombinaci s kovovými doplňky můžeme i z malé koupelny vykouzlit designový skvost, a to bez přemrštěných nákladů.

Základní barevné schéma pro rok 2019 se odvíjí od použitých materiálů. „Vysokému designu“ vládne minimalismus, decentní barevnost a důraz na kvalitu materiálů a zařizovacích předmětů. Nicméně i běžnou panelákovou koupelnu lze proměnit v trendy místnost, kde se budete cítit dobře a vše bude uspořádáno prakticky.

2019 – luxus v přírodním stylu

Už několik let dominují v architektuře koupelen přírodní materiály: bláznivé a kontrastní barvy obkladů a dlažeb vystřídaly dřevo a kámen, případně – pro odvážnější a trendy sledující – také pohledový beton. Zmíněné materiály nepatří mezi nejlevnější, proto se velmi často využívají i další metody, díky kterým lze dosáhnout kýženého efektu: velkoformátová keramika s povrchem připomínajícím dřevo či přírodní kámen může být rozumnou volbou pro každého, kdo hledá výhodný poměr cena/výkon. Navíc – navzdory tomu, že třeba dřevo na podlaze v koupelně dodá této místnosti punc exkluzivity a luxusu – je keramická dlažba bezesporu praktičtější a méně náročná na údržbu.

Kvalitní baterie

V designu vodovodních a sprchových armatur také převládá minimalismus. Druhým významným trendovým prvkem je narůstající popularita retro stylu – pokaždé však pouze v důkladné harmonii s celkovým pojetím koupelny. U těchto praktických koupelnových pomocníků se důraz klade na kvalitu provedení. Kromě tradičních materiálů, jako je chrom, se o slovo hlásí i matné povrchy, různé typy broušeného kovu – ocel, nikl či mosaz. V případě zmíněného retro řešení pak taky v kombinaci s keramikou.

Barvy a zase ty barvy

Je jen přirozené, že barvy pro rok 2019 vycházejí z typických barev použitých materiálů: dřeva, kamene a kovu. Koupelnu tedy ovládnou přirozené tóny – hnědá, béžová, šedá, bílá a zelená. Zelená ale nemá být dominantní barvou, spíše jen doplňkovou – ideálně v podobě rostlin, které se v koupelně objevují stále častěji. Díky stoupající popularitě druhů, kterým koupelna vysloveně svědčí (stálezelené mechy, pepřinec, „domácí štěstí“, ledviník apod.), se tento typ dotvoření interiéru stává dostupnějším a jednodušším. Zbývající – a dominantní – trendy barvy by měly být vyjádřeny na površích stěn či podlah. Černá vytváří spíše pozadí, používá se jako doplňková, neutrální barva – neměla by být v kontrastu s ostatními.

Krásné teplo

Pokud byste rádi přizpůsobili design vaší koupelny aktuálním trendům, zkuste začít třeba od radiátoru. Užitečný a často neprávem „opomíjený“ pomocník se může stát designovou ozdobou koupelnového interiéru. Trendy v koupelnové architektuře vyzdvihují barevnou sladěnost interiéru i hru s decentními kontrasty. Promyšlený výběr obkladů a zařizovacích předmětů vždy vdechne koupelně osobitý výraz, kolik z nás ale při plánování pamatuje i na tak výrazný solitér jako je koupelnový radiátor? Přitom právě vhodně zvolený designový radiátor se často stává samotným srdcem koupelny.

V duchu moderních trendů švýcarský výrobce Zehnder aktualizuje úspěšnou Akci Colours free a nabízí oblíbené koupelnové radiátory Zehnder ve vybraných barvách do 31.3.2020 za cenu základní bílé barvy! Promyslete interiér do posledního detailu a využijte tuto jedinečnou příležitost.

Akce se týká nejprodávanějších designových radiátorů: Zehnder Yucca Asym, Zehnder Metropolitan Spa, Zehnder Metropolitan Bar, Zehnder Subway, Zehnder Kazeane, Zehnder Forma Asym, Zehnder Roda Spa Asym a Zehnder Klaro. Mezi šest vybraných odstínů patří barvy: Black Matt 0557, Anthracite 0346, White Matt 0556, Brown Quartz 0529, Ruby Red 3003 a brava se vzhledem nerezové oceli Inox Look 0332. Akce platí do konce března 2020.

Přehled barev Zehnder naleznete ZDE.

Další podrobnosti k Akci Colours free: https://www.zehnder.cz/news-coloursfree

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy