home Bydlení, Design, Rekonstrukce Barový pult jako součást kuchyně

Barový pult jako součást kuchyně

Také nesnášíte, když jste u vaření zcela izolovaní od zbytku rodiny nebo společnosti? Jste nadšení z konceptu, který podporuje propojení obývacího pokoje s kuchyní, ale pořád to nějak není ono? Pak si pořiďte barový pult a tím oddělte kuchyňskou část od té obývací a přitom se nenechte odstřihnout od víru dění. Vybudovat bar, klidně i malý, pokud vám velikost místnosti nedovolí velkorysé pojetí, je relativně snadné a může se také stát ideálním místem k odkládání předmětů, které nechcete všem (zejména pak návštěvám) vystavovat na odiv.

barový pult titulkaS barovou částí je dobré počítat již při plánování nové kuchyně a volit ji v té nejpříhodnější části. Pokud chcete bar propojit s kuchyňským ostrůvkem, pak stačí vyvýšit jeho přední část není třeba žádného velkého plánování. Máte-li kuchyň, se kterou jste spokojení a jediné, co byste rádi změnili je právě barová část, pak záleží na dispozici a tvaru linky. Barová část se nejsnáze tvoří místo zdi, která původně oddělovala kuchyň od obýváku. Tato varianta přinese do kuchyňské části mnohem více světla a rovněž opticky celý prostor zvětší tím, že ho propojí. Je tedy ideální i do malých bytů, kde například není dostatek místa pro jídelní stůl. Tento může nahradit právě samotný bar nebo může menší stůl na tento barový navazovat.

Zídku baru můžete libovolně obložit tak, aby ladit s interiérem a nebo mu naopak vtisknout zcela jiný styl a tím z něj udělat dominantu. Skvěle se hodí kamenné či cihlové obklady, dřevo v jakékoliv podobě a také je vhodná kombinace se sklem. Barová deska by měla korespondovat s kuchyňkou, zejména pokud je bar s kuchyňskou linkou přímo propojen. Jinak je možné jej pojmout jako solitér a zvolit zcela jiný design. Závěrem ještě jeden tip, pokud při budování baru nezapomenete na rozvod elektřiny, můžete ho pak doplnit o efektní nasvícení, což dodá celému projektu nečekaný rozměr.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář