- Reklama -magazín

Když vás už obyčejné květináče nebaví…

Mohlo by Vás zajímat

květináčekvětináče - kamínkovýMilujete květiny a každou chvíli vám to nedá, abyste nekoupili nějakou pěknou rostlinku domů či na zahradu? Zároveň si ale zakládáte na tom, aby Váš interiér i exteriér vypadal tak trochu nevšedně a vy neměli pocit, že kamkoliv přijdete, vypadá to tam téměř stejně. Všichni jako by vyrazili na nákup do stejného obchodu s nábytkem a doplňky. Chcete mít svůj vlastní styl, nebojíte se občas přiložit ruku k dílu? Pak pro vás máme pár tipů, jak si vyrobit květináče a truhlíky, které budou skutečně originální. A co víc, můžete na jejich výrobu využít věci, které už doma máte nebo se dají snadno sehnat a váš originální květináč tak nebude stát stokoruny až tisíce, jak tomu nezřídka bývá.

květináče - rozbitý nevadíPřed tím, než přišly do módy plastové květináče a truhlíky byla většina keramická a možná z těch dob máte ještě někde v garáži nebo na půdě zásoby. Pokud ne, ty obyčejné oranžové či béžové stojí opravdu pár korun a dají se s nimi vyrábět zázraky. Postačí nabarvit barvami na sklo, polepit kamínky nebo barevnými dlaždičkami (rsp. kousky z nich), jako skvělý zdobící materiál poslouží třeba i květináče - starý svetrobyčejný provázek nebo různé barvy vlny, co se starým svetrem či pletenou ponožkou, šup s ní na květináč. Také kousky látky poslouží skvěle a budete mít svůj vlastní patchwork květináč. Přece jste našli kdesi zastrčení starý květináč, ale je rozbitý? Nevadí i s ním se dá ještě ledacos vymyslet. Pokud je hodně rozbitý, může použít střepy z něj, pokud je rozbitý jen částečně, můžete ho proměnit v jedinečné dílo. Propojit základ květináče se zeminou a doplnit zbylými střepy a osázet netřesky a jinými rostlinami. Přidejte malý domeček a rázem máte pohádkovou zemi pro víly nebo skřítky. Děti budou nadšené.

Narazili jste na starý prádelník po babičce? Nebo vás ten váš už omrzel a chcete nový? Pak ten starý rozhodně nevyhazujte. Obroušený, nově nalakovaný nebo jen namořený osázejte raději letničkami nebo i interiéru vašimi oblíbenými pokojovými rostlinami a bude vám ještě dlouho sloužit pro okrasu. Nebude mít chybu, uvidíte!

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy