- Reklama -magazín

Barvy v prášku

Mohlo by Vás zajímat

Nejenom ve strojírenství se hodí občas něco nabarvit tak, aby měl člověk jistotu, že daná barva něco vydrží. Lakovat se dá téměř cokoliv – od bílých spotřebičů přes trezory a nářadí až po součástky strojů. Práškové barvy vám umožní lakovat vše jednoduše a s jistým perfektním výsledkem.

Jednoduchý princip

Během práškového lakování se barva nanáší na daný výrobek přímo ve formě prášku za pomoci elektrostatického pole. Při normálním lakování jsou pigmenty volně rozpuštěny v ředidlech, běžné lakování je tak méně ekologickou variantou. Celý proces probíhá díky lakovacím kabinám a linkám. Pokud byste potřebovali něco lakovat častěji, již by se vám nemuselo vyplatit nechat si tuto službu zajišťovat od nějaké firmy. Tehdy by se vám mohlo hodit si nějakou lakovací linku sami pořídit. A rovnou se vám u toho vyplatí si u toho zakoupit i zařízení pro povrchovou úpravu. Konkrétní typ povrchové úpravy se pak odvíjí od toho, jaký povrch má produkt, který chcete lakovat. Proto se může jednat o pouhé odmaštění nebo moření či chemickou modifikaci povrchu předmětu.

Na míru vašim požadavkům

Ať už si přejete nabarvit cokoliv, jistě na to hravě najdete vhodnou práškovou barvu. Standardně se vyrábí práškové barvy dle barevnostního systému RAL, který se skládá z 215 různých odstínů. Není však problém nechat si na přání namíchat odstín, který se v tomto systému nevyskytuje. Tento speciální odstín je možné namíchat i na základě doneseného vzorku. Další rozdělení práškových barev je na základě jejich výsledného vzhledu. Setkáte se tak s hladkým nebo strukturním povrchem výsledného laku nebo s barvou, která je lesklá, matná či dokonce polomatná. Před lakováním se vždy zamyslete, zda daný výrobek bude určen pro použití v interiéru nebo exteriéru. Od toho se totiž bude odvíjet, jaké složení laku budete muset použít. Ne všechny jsou totiž stejně odolné a mohlo by se stát, že při vystavení podmínkám v exteriéru lak dlouho nevydrží.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy