- Reklama -magazín

Výhody CNC obráběcích strojů

Mohlo by Vás zajímat

Obráběním se nazývá proces, při kterém se pomocí odebírání materiálu určitému předmětu dává konečný tvar. Dá se tak zjednodušeně říci, že jde například o vyřezávání nebo vrtání. CNC obráběcí stroje se vyznačují vysokou kvalitou a přesností zpracování, proto není divu, že se s nimi můžete setkat snad ve všech výrobních odvětvích.

Vynikající pomocník

Pod názvem CNC obráběcích strojů se skrývá anglická zkratka computerized numerical control, jedná se tedy o stroje řízené pomocí analogových nebo digitálních počítačů. Programátor tak sepíše program, podle kterého bude stroj pracovat a provádět jednotlivé úkony, než je konečný produkt hotový. Díky vysoké přesnosti jsou výsledné součástky velmi kvalitní a minimalizuje se vzniklý odpad, což šetří vynaložené náklady.

Všestranné využití

CNC obráběcí stroje jsou zaměřeny na opracovávání všech možných materiálů. Zejména plastů, dřeva, lehkých kovů, hliníkových slitin, mramoru, kamene, skla, kompozitních materiálů, ale některé druhy si poradí dokonce i s gumou nebo grafitem. Od zpracovávaného materiálu se vždy odvíjí konkrétní typ stroje, existují tak specializované CNC stroje na dřevo nebo CNC stroje na plast. Díky svému širokému záběru mají obráběcí stroje opravdu obšírné možnosti využití – uplatňují se při výrobě dílů pro civilní a vojenská letadla, silniční i sportovní vozy, včetně vozů Formule 1, pro lodě, jachty i větrné turbíny. Ve svých výrobnách tyto stroje mají firmy automobilového, leteckého a námořního průmyslu, ale i specialisté ve stavebnictví nebo energetice.

Stroje z druhé ruky

Pokud hledáte nějakou levnější variantu, zvažte, zda nevyužít nabídky zakoupit si použité obráběcí stroje. Tato možnost je velmi častá, zejména co se týká CNC obráběcích center a vakuových lisů. Stroje z druhé ruky jsou pečlivě zrenovovány, ozkoušeny a vybrány dle požadavků klientů. Nemusíte se tedy bát, že by byly jakkoliv závadné nebo poškozené. Obráběcí stroje vám potom firma doveze do výrobních prostor přímo na místo určení a nainstaluje.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy