- Reklama -magazín

Výměna ocelových trubek a potrubí

Mohlo by Vás zajímat

Vlastníte několik let starou nemovitost s vodovodními rozvody, které již nejsou zrovna v prvotřídním stavu? Ať už máte trubky z plastu nebo je ve vašem domě ocelové potrubí, je velmi pravděpodobné, že vás dříve nebo později nějaká nehoda trubek překvapí. Až se to stane, nemusíte utrácet stovky korun za opravu od profesionálů – pokud máte alespoň trochu zručnosti, hravě to zvládnete sami.

Příčiny poškození

Nejčastějšími příčinami poškození trubek je stárnutí a únava materiálu, působení mrazu nebo mechanické poškození. Pokud se v trubkách objeví trhliny, prasklina nebo jen začne protékat spoj potrubí, nemusí být nutně potřeba podstupovat složité probourávání a vyměňování trubek. Existuje několik triků, jak si práci usnadnit – pomoci vám mohou těsnicí spojky, lepidla nebo těsnicí kapaliny.

Snadná a rychlá oprava

Hlavní je odhalit, kde dochází k úniku vody. To bude samozřejmě snazší, pokud vám praskla trubka například u radiátoru, jestli praskla vodovodní trubka ve zdi, bude řešení nejspíše trochu komplikovanější a nějakému tomu bourání se nejspíše nevyhnete. Opravu potrubí můžete zkusit tak, že do trhliny vtlačíte vazelínu a utěsníte ji instalatérskou lepicí páskou nebo použijete epoxidovou pryskyřici. Déletrvající řešení se však skrývá v použití opravné objímky někdy též nazývané cípant. Využijete ji při opravě praskliny, většího otvoru i jako spojku potrubí třeba místo příruby.

Bez přerušení provozu

Těsnicí kapalina je složena z celulózového vlákna a roztoku křemičitanů s dalšími speciálními přísadami. Tato směs při styku s oxidem uhličitým vytváří nerozpustné krystaly, které jsou vysoce odolné a poškozené místo potrubí dokonale utěsní. Díky tomu si poradí se špatně dostupnými místy i poškozenými T kusy potrubí. Přesné složení těsnicí kapaliny je uzpůsobeno typu rozvodu a materiálu potrubí, aby došlo k co nejlepšímu výslednému účinku. Obrovskou výhodou těsnicí kapaliny je to, že ji můžete využít pro opravu topných systémů, aniž byste museli přerušit vytápění.

Jak vidíte, existuje hned několik možností, jak si můžete opravit rozbité potrubí sami. V dnešní době jsou všechny potřebné komponenty snadno k dostání, a není problém si najít podrobný návod, jak opravu provést. Proto věříme, že kdyby se vám nedej bože nějaká ta havárie vody stala, nezaskočí vás to a již si s ní hravě dokážete poradit.

LivingHome on Facebook
Předchozí článek
Další článek

Nejnovější příběhy