- Reklama -magazín

Bazénová plachta – spolehlivá ochrana

Mohlo by Vás zajímat

Pokud máte doma zahradní bazén a láká vás představa příjemně strávených chvil s rodinou především v čisté vodě, máme pro vás skvělé řešení! Ochranná krycí plachta je vynikajícím a spolehlivým řešením právě pro tyto účely. Prakticky s nulovými náklady budete mít čistou a teplou vodu ve svém zahradním bazénu a je úplně jedno, zda – li bude zapuštěný nebo nadzemní. Stačí se jen rozhodnout pro vhodný model plachty a sami poznáte, že se vám tato minimální investice několikrát vrátí.

Výhody krycích plachet

Jestliže tedy uvažujete o tom, že si ochrannou plachtu na svůj bazén pořídíte, určitě jdete správným směrem. Velkou výhodou určitě je, že v případě, že budeme mít takovou plachtu na bazén, nemusíme se obávat nečistot, které se do vody dostanou. Nemusíme tedy neustále se sítkem v ruce z vody vytahovat listí, pyl, usazeniny a jiné nečistoty. Díky této plachtě si pak můžeme užívat bazénové radovánky se svými dětmi.

Solární plachty

Bazénové plachty nemají jen funkci ochrannou. Na trhu máme i solární plachty, které můžeme využít k ohřevu vody. Díky svému materiálu přitahují tyto plachty sluneční paprsky. Voda se tak může o několik stupňů ohřát a získáme tak příjemně teplou vodu. Nemůžeme ovšem samozřejmě očekávat termální lázně, ale teplejší voda je jistě příjemné zjištění zejména pro děti. Solární plachta je vlastně  vyrobena z dvojité bublinkové fólie a je umístěna přímo na vodní hladině. I tyto plachty plní funkci ochrany vody před nečistotami, ale použití fólie a přímá přilnavost k vodě způsobují, že ohřívá mnohem rychleji než bez ní.

Plachta na míru

Pokud máme i atypický tvar bazénu nemusíme se obávat, že bychom neuspěli při objednání takové plachty. Dnes totiž není ničím výjimečným právě atypický tvar bazénu, který je dominantou naší zahrady. technik odborné firmy přijede a zapíše si potřebné rozměry a náčrtek tvaru bazénu a pak už jen můžeme očekávat zhotovení plachty na míru.

Co ještě nám může firma nabídnout k bazénovým plachtám

Určitě bychom ale neměli zapomínat na různé doplňující komponenty ke krycím plachtám na zahradní bazén. Jsou to zejména odtoková sítka, kotvící čepy nebo napínací gumy pro snadnější přilnutí. Zákazníci si také pochvalují speciální navijáky na plachty,které tak usnadňují nejen manipulaci s plachtou, ale i její ukládání. Na trhu dnes můžeme najít nejen navijáky na ruční pohon, ale ty dražší varianty jsou elektrické nebo bateriové.

Co bychom mohli ještě říci o bazénových plachtách?

Bazénové plachty jsou ve všech směrech jednoduchým a především levným řešením pro ochranu vodní hladiny, ohřev vody, ale v mnoha případech také plní funkci ochrannou,, neboť některé druhy plachet jsou vyztuženy ocelovými lanky a můžeme tak mít i ochranu domácích mazlíčků před pádem do vody.

Krycí plachty mohou mít rovněž otvory na různých místech, ve většině případů uprostřed, což není výrobní vada. Tyto otvory mají za úkol vypouštět dešťovou vodu. Dokonce i když padá silný déšť, voda se na plachtě neshromažďuje.

Co se týká ceny takové plachty, je velice příznivá. V porovnání s jiným kryty na bazén, například z pevného polykarbonátu, se tyto plachty určitě vyplatí.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy