- Reklama -magazín

BEZ OBILOVIN A VYSOKÝ PODÍL MASA – PROČ TO KRMIVO STEJNĚ VAŠEMU PSU NESEDNE?

Mohlo by Vás zajímat

Snad každý majitel psa chce svému čtyřnohému parťákovi dopřát to nejlepší. Ale jak vybrat v nepřeberném množství marketingových sloganů to, co mu skutečně sedne? Naučili jste se číst složení, ale stejně to vašemu psovi nesedlo? V čem je háček?

Prémiová nebo superprémiová krmiva? Kdo se v tom má vyznat?

Bohužel v České republice neexistuje žádná legislativa, která by určovala zařazení krmiv do kvalitativních kategorií. Výrobce granulí si může krmivo zařadit do jaké kategorie on sám chce. Chovatel by měl tedy vždy soudit podle konkrétní značky a vždy a pouze podle složení krmiva. Prémiová krmiva jsou nejrozšířenějším typem krmiv a setkali jste se s tím jistě již mnohokrát.

Předpokládá se, že se toto označení granulí může pochlubit obsahem veškerých živin, vitamínů a minerálů, které váš chlupatý mazlík pro svůj život potřebuje. Ovšem jedná se o granule pro skutečně zdravé psy bez zvláštních výživových nároků. Zde platí, že je spíše příjemnější cena. Veterináři takováto krmiva většinou nedoporučují psům, kteří mají alergii či citlivé bříško.

Narozdíl superprémiová krmiva jsou ta, která jsou dělaná skutečně dle potřeb vašeho pejska. Můžete je s klidným srdcem podat pejskovi s citlivým zažíváním. Složení bývá skutečně funkční a měli by zajistit vitalitu a zdraví pro vašeho parťáka. Ačkoliv jsou cenově dražší, neplatíte zde za granuli samotnou, ale za množství živin, který váš pes získá, nebudete mu muset dávat takové množství, jako u méně kvalitních. A navíc přispíváte na zdraví a vitalitu vašeho psa a to je k nezaplacení.

Krmiva bez obilovin jako řešení?

Bezobilná krmiva jsou velkým trendem poslední doby, ovšem už se ví, že pes není striktní masožravec. Nenechte se napálit. Obiloviny nejsou pro psa toxické.  Bezlepková krmiva jsou vhodná, stejně jako u lidí, pro psy, kteří mají alergie či zdravotní komplikace. Naopak pro ostatní to může být skvělým zdrojem vlákniny, která napomáhá trávicímu traktu.
Dalším zdrojem vlákniny může být rýže či brambory. Ovšem tyto brambory jsou speciálně zpracované, aby byly zbavené škrobu, tím nezatěžují organismus psa, naopak podporují trávení.


Je tam hodně masa, ale mému psovi to stále nedělá dobře, co je špatně?

Mnoho chovatelů se naučilo hodnotit kvalitu krmiv podle množství masa, které obsahují. “Zde je důležité vzít potaz věk psa a případný zdravotní stav,” říká pan Konečný, distributor krmiv Husse v České republice, “například jak pes stárne již tolik bílkovin není schopen zpracovat, pokud máte doma seniora, velkým množstvím masa mu dobře neuděláte. V Husse si uvědomujeme, že každý pes je jedinečný, někomu sedne to a druhému ono, proto nabízíme tzv. krmiva na míru. Pro každé

onemocnění, kterým váš pes může procházet, pro každý věk i pro každý životní styl, jaký váš psí kámoš vede, máme speciální krmiva uzpůsobená jeho potřebám. Můžete se buď podívat na náš eshop, poptat se v našem showroomu nebo nám napsat. Když nám vašeho pejska popíšete jsme schopni mu podle toho vybrat krmivo, které mu skutečně sedne.” pokračuje pan Konečný.

O Husse

Husse je švédský výrobce vysoce kvalitních granulovaných a konzervovaných krmiv, kosmetiky, výživových doplňků a pochoutek pro psy a kočky. Ve Švédsku se jedná o rodinnou firmu a to samé platí i  pro českého distributora. Mají již 32 letou tradici a díky tomu mohou nabídnout skutečné časem ověřené funkční krmivo.

Krmiva Husse byla vyvinuta se speciální péčí veterinářů a odborníků na výživu. Obsahují pouze nejkvalitnější suroviny, které se promítají do zdraví a skvělé kondice Vašeho psa. Unikátní výrobní proces zachovává všechny výživové hodnoty použitých surovin. Výrobní proces Husse je založen na tradičních skandinávských recepturách.

www.husse.cz

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy