- Reklama -magazín

Bezpečnostní sloupky jako účinná ochrana

Mohlo by Vás zajímat

Dnešní technicky velmi vyspělá doba nabízí mnoho řešení, jak ochránit zdraví i majetek. Zejména ale ve velkých provozech umístěných v rozhlehlých halách může být ochrana a bezpečnost zásadním tématem, které je nutné řešit a dlouhodobě ošetřit. Různé retardéry a zábrany jsou jednou z možností, jak zamezit pohybu vozidel na daná místa. Nejčastěji to jsou rohy, hrany či místa, která z nějakého důvodu musí být ohrazena. Kromě běžných sloupků a zábran ale existují i sofistikovanější řešení mezí která patří například vratný parkovací sloupek či tzv. kickback.

Bezpečnostní sloupky

Právě tyto bezpečnostní sloupky mohou být ideálním řešením v místech, kde je třeba zabránit či omezit pohyb vozidel, ale není zde tolik místa k umístění klasické zábrany. Vratný sloupek a kickback mají kromě prostorové nenáročnosti ještě jednu nespornou výhodu, kromě toho, že ochrání daný prostor před nežádoucím pohybem vozidel, tím, že jsou pohyblivé rovněž chrání i vozidlo, které by na sloupku narazilo. Tyto bezpečnostní sloupky totiž do určitého úhlu vybočí a teprve až potom pohybu zcela zamezí. Hned, jak se předmět, který do něj tlačí oddálí, vrátí se automaticky do původní polohy.

Vratné sloupky jsou vhodné i do běžného provozu silnic a parkovišť, zde poslouží mnohem lépe než například dopravní kužely, které jsou skutečně jen dočasným řešením, nebo i sloupky pevně zabudované. Kick back či vratný sloupek fungují jako vymezovače stejně, ale díky své pohyblivosti jsou odolnější a bezpečnější v případě kolize. Navíc je možné toto řešení využít i jako krátkodobé vymezení protoru a následně sloupek demotnovat a umístit na jiné místo.

Instalace

Instalace vratných sloupků a jiných ochranných zábran je rychlá a lze ji poptat spolu se zařízením. Odborné firmy navrhnou optimální řešení a poskytují instalaci a zařídí vše potřebné.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy