- Reklama -magazín

Dveře a jejich výběr

Mohlo by Vás zajímat

Zatímco vchodové dveře jsme nuceni koupit relativně brzy, aby bylo zamezeno vstupu nepovolaných osob do rozestavěné stavby, výběru interiérových dveří věnujeme pozornost až významně později. Obvykle je to ve chvíli, když už máme jasno o konečné podobě podlah a vlastně i značné části interiéru. Tedy mělo by to tak být, ale právě zde vzniká často jedna z chyb. Na interiérové dveře necháváme v rozpočtu velmi málo finančních prostředků a nevěnujeme jejich výběru dostatečnou pozornost. Přitom právě dveře jsou vstupní branou jak do domu či bytu, tak v případě interiérových dveří branou do jednotlivých pokojů.

Čím se při výběru řídit

Hledáte-li vchodové dveře do bytu či domu, zde je třeba myslet zejména na vaši bezpečnost a ochranu vašeho majetku. S ohledem na své finanční možnosti pak vybírejte dveře, které vám poskytnou co největší ochranu. A to nejen před nechtěnými návštěvníky, ale třeba také před požárem a jiným nebezpečím. Protipožární dveře a dveře bezpečnostní vám nejen poskytnou větší pocit bezpečí ale mohou i ovlivnit výši vaší pojistky. Málo kdo totiž ví, že míra zabezpečení majetku odráží i výši ceny pojistky daného majetku. Tedy zjednodušeně řečeno, čím více překážek k překonání vstupu do domu či bytu, tím nižší cena pojistného.

Interiérové dveře by měly reflektovat zejména požadované soukromí – zvukovou i světelnou izolaci, ale také je třeba myslet na estetické hledisko. Je třeba dbát na to, aby korespondovaly se zbytkem interiéru. A buď měly shodný odstín jako podlaha nebo s ní naopak byly v kontrastu. Zvláštní pozornost je třeba věnovat výplni dveří. Zatímco někde je skutečně žádoucí, aby dveřmi prostupovalo do místnosti světlo, jinde to naopak může být velmi nevhodné. Obecně platí, že do ložnic, se více hodí plné interiérové dveře, ovšem v některých případech je to z hlediska nedostatku světla v chodbě dilema a musíme volit mezi soukromím ložnic a denním světlem v chodbě. Citlivost na světlo je velice individuální, prosklené dveře je proto dobré volit s ohledem na potřeby členů vaší domácnosti. Kdo má slabé spaní a je citlivý na světlo a hluk, ten bude preferovat co nejlepší zvukovou i světelnou izolaci. Ten komu světlo nevadí a nevyžaduje absolutní soukromí, rád zvolí někdy i estetičtější variantu, jakou jsou právě dveře se skleněnou výplní.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy