- Reklama -magazín

Mobilní telefony a jejich oprava

Mohlo by Vás zajímat

Bez mobilního telefonu se dnes neobejde téměř nikdo, postupem času se stal samozřejmou součástí našeho každodenního života. Nahradil celou řadu zařízení, které jsme byli zvyklí mít někde doma, ale ne tak zcela při ruce. Mobilní telefony dnes hravě suplují kalkulačku, kvalitní fotoaparát, diktafon, ale i diář a ve výčtu jejich funkcí bychom mohli ještě dlouze pokračovat.

Toto vše bereme už jako takovou samozřejmost, občas si i sami postěžujeme, kolik času na telefonu trávíme místo toho, abychom se věnovali jiným a důležitějším aktivitám, ale jak moc mobilní telefon potřebujeme si většinou uvědomíme až ve chvíli, kdy o něj nějakým způsobem přijdeme. V tom horším případě jej ztratíme či nám je nějaký šikovný kapsář ke své velké radosti a našemu zoufalství vytáhne nepozorovaně z kapsy či tašky a v tom lepším se „jen“ rozbije. Až v tu chvíli zjistíme, že bez mobilu si nejen nezavoláme, ale často ani nezaplatíme, nepřevedeme peníze, nemáme přístup k informacím, a najednou se cítíme jako bez ruky. Co teď? Na první dobrou začneme řešit otázku, zda okamžitě zakoupit telefon nový či nechat ten rozbitý opravit. U krádeže či ztráty máme sice rozhodování o něco snazší, protože existují jen dvě volby, a to koupit telefon nový nebo použitý. Nicméně investici vyžaduje každá ze situací a je nutné si říci, co se vyplatí.

Opravit či neopravit

V první řadě záleží na tom, co se rozbilo či přestalo fungovat. Náhradní díly na mobilní telefony se cenou významně liší dle druhu. Zatímco nový displej na mobil může být investice nákladnější, zadní kryt či menší součástka mohou být záležitostí pár stokorun. Záleží samozřejmě také na náročnosti výměny daného dílu, tedy ceně servisní práce za ni. Obecně nejlepším řešením je, nechat si diagnostikovat vadu a rovnou i nacenit cenu opravy včetně práce. Následně vyhodnotit zda cena opravy nepřevyšuje částku, kterou byste zaplatili za mobil nový.

Většinou se tak oprava vyplatí spíše u dražších zařízení, tam i nový displej na mobil v ceně několika tisíc korun bude výhodnějším řešením, než koupě mobilu nového. Je to ale samozřejmě také hra o čas, protože bez telefonu se většinou skutečně neobejdeme. Profesionální servisní centra řeší opravy skutečně rychle a v případě, že se oprava vyplatí, je určitě výhodnější si po dobu opravy zapůjčit mobil jiný. Některé firmy tuto službu dokonce i nabízejí.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy