- Reklama -magazín

Bezúdržbová terasa – zázrak jménem WPC

Mohlo by Vás zajímat

Stále více z nás dokáže ocenit nenápadný půvab zahradní terasy bez ohledu na to, jestli je, či není to, čemu se říká sezóna. Zvlášť v této době, kdy většinu času trávíme doma. Svěží ráno, francouzské okno dokořán, zpěv ptáků… Může být něco lepšího než začínat náročný den plný pracovního vytížení v soukromí, a přitom na sluníčku a čerstvém vzduchu?

Terasa je zvláštní prostor, který vám dokáže nenápadným, ale o to důležitějším způsobem obohatit život a dodat tolik potřebnou sílu.Ale. Každá věc mívá svůj rub. Lze předpokládat, že chceme-li si vychutnat pobyt na atraktivní a bezpečné terase, musíme do ní průběžně investovat úsilí i peníze a pravidelně se o ni starat.

Terasa od WPC – Woodplastic a.s., produktová řada Terafest

Existuje však výjimka, a tou jsou kvalitní terasy z dřevoplastu. Jedná se o kompozitní materiál na bázi dřeva a zdravotně zcela nezávadného polymeru, označovaný zkratkou WPC (Wood-Plastic Composite). Cílem a hlavní myšlenkou jeho vývoje bylo vytvoření dokonalého materiálu, který bude eliminovat veškeré nežádoucí vlastnosti dřeva a zároveň zdůrazní přirozenou vizuální dokonalost dřevěného povrchu.

Partneři do nepohody

Na tuzemském trhu se můžete setkat se širokou nabídkou importovaných prken z WPC, které ale zdaleka ne vždy dosahují požadované kvality. Tato levná prkna bývají vyráběna z nekvalitních materiálů a disponují dutým profilem, kvůli čemuž u nich dochází k drolení, kroucení a lámání. Terasa z nich vám vydrží funkční sotva pár let.

Pokud vám záleží na kvalitě dřevěného kompozitu, pořiďte si terasová (nebo i plotová) prkna od výrobce ze středočeských Bukovan, společnosti WPC-WoodPlastic. Její výrobky jsou plnoprofilové a získáte na ně záruku až 25 let. Výhodou je i skutečnost, že firma disponuje sítí certifikovaných celorepublikových partnerů a montážníků, kteří vám terasu snadno a rychle nainstalují, a navíc jsou vám k dispozici cennými radami.

WPC – WoodPlastic má více než 10 000 spokojených zákazníků po celém světě

Postup výroby designových teras, ale i plotů, zábradlí či obkladů používaný společností WPC – WoodPlastic je základem jejich odolnosti a životnosti – firma na ně poskytuje záruku až 25 let. Její masivní dřevoplastová prkna, vyráběná v poměru 60 % dřeva a 40 % kvalitního polymeru, mají plný profil. Tudíž u nich, na rozdíl od prken s dutým profilem, nehrozí zkroucení.

Prkna od firmy WPC – WoodPlastic jsou stálobarevná i plnobarevná. To znamená, že časem nevyblednou a zároveň, dojde-li k nehodě, kupříkladu v podobě popálení prkna žhavým oharkem z grilu, lze je v naprosté většině případů bez nebezpečí změny barevnosti zbrousit. Veškerá jejich údržba pak spočívá v občasném opláchnutí vodou, mastné fleky umyjete saponátem. Sem tam je vhodné odstranit ze spár prach a nečistoty a terasu omést. Toť vše.

Terasa od WPC – Woodplastic a.s., produktová řada Terafest

Dřevo mnoha barev

Netoxická, zcela bez třísek a 100% recyklovatelná prkna, která neobsahují PVC, jsou k dispozici v široké škále barev a povrchů. Od jemně žíhaného, čistě hladkého prkna Style Plus přes povrchy prken Forest imitující luxusní exotické dřevo či drážkovaná prkna Star až po výraznou texturu drásaného dřeva Rustic, která má patinu starých podlah.

Některé terasy WoodPlastic® jsou díky svým vlastnostem ideální k bazénům, jiné do pečlivě udržované zahrady – výběr té správné terasy je opravdovou výzvou. Záleží samozřejmě i na volbě odpovídajícího barevného odstínu. Ty se pohybují od cedru přes decentní teakový, hřejivý Merbau, čokoládový Palisandr, seriózně působící Wenge až po tmavý Eben či ocelově šedý Inox.

Další informace o produktech WoodPlastic®, inspirativní fotografie, praktická doporučení a mnohem více najdete na www.woodplastic.cz.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy