- Reklama -magazín

Jak vybrat zvlhčovač vzduchu

Mohlo by Vás zajímat

Suchý vzduch je plný mikrobů a choroboplodných bakterií, které napadají dýchací soustavu. Výsledkem je podrážděná, suchá, zarudlá a pálící sliznice ​​hrdla, očí, nosu i průdušek, které následně spouštějí vznik alergických onemocnění, astmatu a ztíženého dýchání. Proto pokud je ve vašem příbytku či kanceláři snížena vlhkost vzduchu, tedy nižší než 40 – 60 %, rozhodně si zakupte zvlhčovač vzduchu. Přispějete tak nejen k vytvoření příznivého klimatu, ale i zlepšení vašeho zdravotního stavu.

Typy zvlhčovačů vzduchu

Ultrazvukové a NanoCloud zvlhčovače

Ultrazvukové zvlhčovače jsou mimořádně účinné a pracují na principu působení ultrazvukových vln, které rozkmitají kovovou destičku zvanou oscilátor a následně mění vodu na mlhové mikročástice. Ty se pak prostřednictvím ventilačního systému rozptylují do ovzduší. Tyto typy jsou mimořádně účinné a překvapí vás nízkou spotřebou energie a tichým provozem. Pokud si vyberete modely se špičkovou kvalitou, určitě neprohloupíte, protože obsahují ionizační tyčinku, která znamenitě likviduje množství patogenních bakterií ve vodě a také filtr na změkčení vody proti tvorbě vodního kamene na stěnách nádoby.


V nabídce naleznete i speciální zvlhčovače s unikátní NanoCloud technologií. Jsou zárukou vysoce kvalitního a excelentního zvlhčování a čištění vzduchu. Dokáží zvlhčený vzduch rovnoměrně rozhánět po místnosti a na rozdíl od ostatních ultrazvukových modelů jsou schopny rozšiřovat až o 99 % méně bakterií do ovzduší. V první fázi absorpční filtr zachycuje rozměrnější částice jako jsou lidské vlasy či zvířecí chlupy. V průběhu druhé fáze pokročilý systém odpařování technologií NanoCloud navlhčí vzduch molekulami vody bez obsahu nebezpečných bakterií i vodního kamene. Takto dezinfikován, důkladně přefiltrovaný a zdravý vzduch je vyfukován z přístroje rovnoměrnou rychlostí bez vytváření vodní mlhy.

Mohlo by vás zajímat: Jakou vybrat čističku vzduchu

Diskové a parné zvlhčovače

Diskové zvlhčovače pracují pomocí jednoduchého systému diskových filtrů. Disky neustále rotují ve vodě, pohlcují příliš suchý vzduch, který nasává ventilátor. Do ovzduší ho vracejí zvlhčený v podobě studené páry a zbavený nejen toxinů, roztočů, pylu, prachu, zvířecích chlupů, ale také od nepříjemného zápachu. Parní zvlhčovače vás osloví tím, že pomocí spirály jsou schopny zahřát vodu, změnit ji na horkou páru, která se smíchá s chladným vzduchem a vypouští ven. Právě horká pára dokáže svým jedinečným působením bakterie efektivně zničit.

Inteligentní funkce

  • Regulátor intenzity zvlhčování – vynikající funkce, pokud nepreferuje provoz spotřebiče na maximální úrovni. Výkon si můžete regulovat otočným knoflíkem nebo prostřednictvím LCD displeje.
  • Vlhkoměr – umožňuje získat skvělý přehled o vlhkosti v místnosti a efektivněji regulovat výkon zvlhčovače.
  • Časovač – čas zapnutí zařízení si můžete naplánovat, i když nejste doma.
  • Teploměr – měří teplotu páry v prostoru.
  • Ionizátor – modely, jejichž součástí je ionizační tyčinka s obsahem stříbra patří k prvotřídním. Proces ionizace představuje brilantní způsob dezinfekce vody od bakterií, kdy za pomoci působení iontů stříbra dochází k likvidaci mikrobů i zápachu vody.
  • Aromaterapie – do speciální nádoby je možné přidat léčivé esenciální oleje. Eukalyptový, borovicový, citronový, levandulový, cedrový i šalvějový olej dokáží výtečně pročistit a vyléčit sliznici od infekcí a zánětů, ale také příznivě ovlivnit činnost nervové soustavy a celkově uklidnit.
LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy