- Reklama -magazín

Bytový textil nemá jen dekorační funkci, musí být také praktický

Mohlo by Vás zajímat

Kdo si někdy zařizoval domácnost, ví, jak důležitou funkci plní bytový textil. Sice si na textiliích neuvaříte, neschováte do nich potraviny ani si na nich nepustíte zprávy, ovšem jejich praktický a estetický význam je víc než patrný. Vybavíte si byt nábytkem, spotřebiči, ale důležitou třešničkou na dortu jsou dekorace, obrázky, plakáty, květiny a pochopitelně i pěkné textilie. Nemusíte si zrovna potrpět na dečky a přehozy, jako tomu bývalo u našich babiček, ovšem sladěné textilie v koupelně či ložnici dodají vaší domácnosti status útulného a příjemného bytu.

Nezapomeňte na závěsy, přehozy, osušky a utěrky

Ačkoli se vám třeba v bytě nepohybuje žádný ženský element, zkuste při zařizování přivřít oči a zamyslet se, zda z protějších oken neuvidí do vaší ložnice a jestli by nebylo záhodno ztmavit si místnost závěsy ve vám příjemných barvách. Ve stejném duchu si můžete pořídit i ložní prádlo nebo přehoz přes postel. Nakoukněte do obývacího pokoje a rozmyslete si, jaké zbarvení závěsů bude do pokoje pasovat. Stejné, jako je v ložnici? Nebo by byl hezčí bytový textil, který bude pasovat k barvě sedačky nebo koberce?

Kuchyň je místností, v níž se alespoň na chvilku mihnou i lidi, kterým vaření zatím neříká pane. Utěrky, podložky, chňapky, ale i závěsy na okna lze pořídit v podobných dekorech tak, aby zbytečně nedráždily příchozí nesouladem s vybavením kuchyně. Dřevěné kuchyňské linky si zaslouží jiný bytový textil než strohé kovy či oblíbené plasty. Nepodceňujte ani koupelnu a toaletu a vybavte tyto místnosti jednotným bytovým textilem v jakosti dodávané českou firmou s tradicí KOH-I-NOR. Ručníky, osušky a koberečky je možné sladit s barvou dlažby a zohlednit i členy domácnosti a jejich oblibu v konkrétních barvách.

LivingHome on Facebook

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejnovější příběhy