home Bydlení, Design, Interiér Pořiďte si kvalitní nábytek do ložnice

Pořiďte si kvalitní nábytek do ložnice

Většina lidí pokládá úlohu výběru nábytku do ložnice za jednoduchou. Zdání ale klame! Ložnice je prostředí, ve kterém možná netrávíte většinu dne, avšak v našich životech tato místnost sehrává velkou roli. Je to místnost, ve které možná vzniká nový život. Je to místnost plná lásky a intimních chvilek. Je to místnost odpočinku a relaxace… Je to prostě místnost, která je pro náš život nepostradatelná! Proto i výběr vhodného nábytku do ložnice by měl být důležitý.

Podle čeho vybírat nábytek do ložnice?

Existuje mnoho způsobů, podle čeho si vybrat nový nábytek do ložnice. Ten první a asi nejvíce oblíbený, je prostě váš osobní vkus. Lidé často brouzdají po internetu a hledají inspiraci k tomu, jak zvelebit svůj domov. Stejně tak najdete na internetu spousty obrázků a nabídek ložnicového nábytku. Často se říká, že to, co vám jako první padne do oka, bývá to pravé ořechové! Většinou tomu tak je. Měli byste ale zvážit i další aspekty při vašem výběru. Tím prvním je tedy vzhled nábytku. Druhým aspektem pak často bývá cena. Lidé se dívají na to, kolik co stojí. A pokud se váš designový kousek nevejde do cenového rozpočtu, můžete zkusit najít na internetu jeho alternativy a napodobeniny, za lepší peníz. Třetím aspektem a často velice opomíjeným, v důsledku sledování trendů a vzhledu nábytku, pak bývá kvalita a s tím ruku v ruce jdoucí záruka! Na to prosím nezapomínejte. Nechcete-li svůj nábytek měnit každých pár let, je tento bod pro vás nejdůležitější. Například nábytek z masivu bývá velice kvalitní a prosazovaný (hlavně starší generací). Je pravda, že tento nábytek je těžký a špatně se stěhuje, ale něco vydrží. V dnešní době velkoobchodů je trendy levný  a přitom moderní nábytek. Ten je sice lehounký a dobře se stěhuje. Je moderní a hezky vypadá. Ale jak dlouho vám vydrží? Například šatní skříně… Návod na jejich sestavení je snadný, ale postavíte je maximálně jednou. Nedej Bože, abyste se stěhovali. Podruhé nejspíš už skříň nepostavíte, nebo nebude úplně dobře držet – no jo, dřevotříska.. Kvalitní nábytek má často i delší záruku, než klasickou dvouletou.

Jak rozmístit ložnicový nábytek?

Tak tedy – už jste si našli to své vysněné ložnicové zařízení za přijatelnou cenu, s dobrou kvalitou a odpovídající zárukou a co teď? Je dobré si předem udělat plán místnosti, abyste se pak nedivili, že nemáte nový nábytek kam dát. Nevybírejte tedy jen očima, ale i rozumem. Mít plán, kam vše umístíte je prostě dobré. Držte se pravidla, že všeho moc škodí. Tedy pro váš dobrý spánek a relaxaci by ložnice neměla být „přeplácaná“. V ložnici je potřeba mít postel a šatní skříň (není-li na ni prostor jinde). Potom doplňky jako jsou noční stolky, poličky, nebo křeslo – pokud máte větší místnost. Věřte, že knihovnu, televizi, i to křeslo hravě zvládne například váš obývák. Je to z toho důvodu, že v přeplněné místnosti se prostě tak neuvolníte a můžete mít zlé sny – bude těžší si opravdu odpočinout. Existují různé tipy a rady, jako například učení feng – shui, nebo se můžete obrátit na bytové designery. Ti vám rádi pomohou jak s výběrem nábytku, tak s jeho rozmístěním. Můžete si být tedy jisti tím, že místnost bude vypadat moderně, avšak bude splňovat svůj účel – tedy místnost odpočinku, klidu a lásky.

 

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář