home Bydlení, Design, Interiér Černobílý svět. Co tyto dvě barvy dokáží ve vašem interiéru?

Černobílý svět. Co tyto dvě barvy dokáží ve vašem interiéru?

Nedáte dopustit na kombinaci bílé s černou a přemýšlíte nad možnostmi, jak tyto barvy promítnout do vašeho interiéru? Máme pro vás několik tipů, kde všude se bude černá s bílou nádherně doplňovat. Nemusíte se obávat, že by díky těmto dvěma byl váš domov nudný či snad chladný, barevné mohou být přece doplňky.

Začněme pěkně od podlahy

Pro bíločerné maniaky se náramně hodí varianta šachovnice na podlahu vaší koupelny, chodby nebo klidně i kuchyně. Pokud neholdujete šachům, pak můžete zvolit i jiné varianty propojení černé s bílou, bílá podlaha může mít například černé lemování.

Další kapitolou jsou samozřejmě koberce a předložky. Navzdory svým barvám mohou dodat místnosti skutečné kouzlo domova. Na místo před krbem se bude báječně hodit imitace zebří kůže. Vedle postele postačí menší koberce nebo předložky v dezénu šachovnice. Vybírat máte skutečně z čeho.

Kuchyň v bílé s černým hávem

A co v kuchyni, i tam se přece vaše oblíbené barvy hodí náramně. Černá kuchyňská linka je asi příliš, ale bílá se hodí báječně i do menšího prostoru a černá může být plocha za kuchyňskou linkou. Například černé lesklé dlaždice, sklo či cihlový obklad dají vyniknout sněhově bílé lince, kterou tak podtrhnou.

Co na zdi?

Klasické obrazy na zdi hravě nahradí černobílé fotografie. Efektní jsou zejména ty větších rozměrů. Doplnit je můžete o zrcadlo s masivním černým rámem a kombinovat vše s dalšími dekoračními předměty v barvě bílé. I pěkná černobílá fototapeta na zdi nádherně vynikne. Pohled do korun stromů či na tekoucí řeku bude ve dvoubarevné variantě ještě více uklidňující.

Doplňky, doplňky, doplňky

Co si budeme povídat, na doplňcích to stojí a padá. V černé a bílé barvě je na výběr velké množství nejrůznějších dekorací a doplňků. Do kuchyně to mohou být třeba hodiny či slánka s pepřenkou v černobílé variantě. Na gauči v obývacím pokoji se bude báječně vyjímat spousta polštářů a deky, které promění každý zimní večer v pohádku. Bílé nebo naopak černé police na zdech doplňte o dekorace opačné barvy.

A co když vás černá s bílou omrzí? Není nic snazšího než je doplnit jinými barvami. S černou a bílou jde kombinovat vše, takže se nemusíte bát, že by vám interiér neladil. Nadchnete-li se pro karmínovou, na šachovnici vašeho původního interiéru se bude tepat jako pravé srdce domova. Ale i fialová, zelenkavá a mnohé další barvy rozhodně nic nepokazí. A vy budete mít najednou pocit, že jste ve zcela jiném domě, tak málo stačí …

 

 

 

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář