- Reklama -magazín

Cesta k obývací stěně s LED osvětlením

Mohlo by Vás zajímat

Nábytek do obýváku už několik let často zdobí LED osvětlení. Nejde jen o designový prvek, ale i o praktický doplněk. Znáte varianty LED osvětlení a důvod, proč se začalo do obývacích stěn přidávat? Vše podstatné se dozvíte v článku, třeba i to, proč mít doma obývací stěnu s LED osvětlením.

Historické okénko

Obývací stěna je nutností moderního bydlení už několik set let. Je pravda, že počáteční funkci masivních stěn sloužících pro uložení potřebného i nepotřebného majetku postupně nahradila estetická funkce. Ale kromě toho je to stále srdce obýváku, bez kterého by si život neuměly představit naše babičky ani prababičky.

Stěny do obýváku se naštěstí vyvíjejí s potřebami společnosti, a tak už jen málokde narazíme na těžkopádné sestavy táhnoucí se přes celou šířku pokoje. Takové starožitné skříňky už zdobí obývací pokoje a salóny maximálně na zámcích nebo v rekonstruovaných vilách z období před druhou válkou.

Začátky moderních stěn

Revoluci v přístupu k nábytku znamenaly a znamenají kompozitní materiály. Nejznámější je dřevotříska, která už ale několik desetiletí není synonymem nekvalitní náhražky. Důkazem je i to, že postupně vytlačila masivní dřevo na okraj zájmu, protože nábytek z kompozitu s povrchovou úpravou z lamina je funkční a dělá parádu řadu let.

Lamino nabízí prakticky neomezené možnosti ve vzorech, barvách a kresbách dřeva. Dokonce není problém všechny varianty vyrobit v lesku i v matu. Tím pádem má každý možnost zvolit si podobu obývací stěny, která se mu bude domů hodit a která mu padne do oka. To vše zastřešuje nižší cena než u masivu.

Nástup obývacích stěn s LED osvětlením

Po éře ladění kompozitního materiálu desek na výrobu užitkového nábytku konstruktéři a bytoví designéři pokračovali o krok dál. Díky tomu poměrně nedávno začaly vznikat první designové obývací stěny, od kterých už to byl ke stěnám s LED osvětlením jenom krůček. Vše umožnila LED technologie, která nemá vysoké nároky na prostor ani spotřebu.

Brzy se proto začaly v katalozích objevovat prémiové kousky s integrovaným LED osvětlením, které si lidé rychle oblíbili. Dodnes je obývací stěna s LED osvětlením chápána jako designová lahůdka, kterou si domů pořizuje stále víc Čechů.

Varianty stěn s LED osvětlením

První jednoduchý mechanismus LED osvětlení obývacích stěn brzy přestal stačit. Velké nábytkářské firmy začaly vymýšlet varianty, které by nabídly unikátní zpracování a zaujaly více lidí. Proto také dneska máme na výběr z konzervativního přisvícení polic, osvětlení celé prosklené vitríny a osvětlení napříč policemi.

První dva jmenované typy pracují se skleněnými policemi, případně s odrazem světla od jiných lesklých ploch. Tím vzniká iluze zcela osvětlené vitríny, která po setmění vypadá působivě. Poslední varianta pracuje s osvětlením na více místech uvnitř skříňky a často nábytek doplňuje prosklenými dvířky od podlahy až ke stropu. Výsledným dojmem je osvětlení po celé výšce nábytku.

Proč mít doma obývací stěnu s LED osvětlením

Je to nadčasová věc, která neomrzí, i když vás po pár dnech či týdnech nebude tolik lákat svícením. Kromě toho je obývací stěna s LED osvětlením příležitostí, jak můžete zviditelnit broušené sklo nebo archivní rodinný porcelán. Jednoduše tyto předměty dáte do polic s osvětlením a o zbytek už se postarají odrazy světla.

LED osvětlení má nízkou spotřebu, ale přesto svítí ihned po rozsvícení naplno. Zároveň ve skříni působí spíš jako dekorace a neruší při sledování televize. Na druhou stranu může skvěle posloužit jako ambientní přisvícení, abyste nezakopli, až půjdete do kuchyně pro mlsání k filmu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy