- Reklama -magazín

Chcete balkonu vdechnout atmosféru jara? Poradíme jak

Mohlo by Vás zajímat

Jaro je tu a s ním přichází i čas pro zvelebování našich balkonů. Prvotní hřejivé sluneční paprsky nás vybízí k přesazování pokojových a balkonových květin, k přípravě balkonového posezení i k zahájení velikonočního dekorování. Chcete svému balkonu vdechnout pravou jarní atmosféru, ale nevíte jak na to? Připadá vám váš balkon příliš nudný a chcete dát novou tvář? Máme pro vás pár tipů, díky nimž svůj balkon oživíte a příjemně provoníte živými květinami.

K jaru patří květiny. Vpusťte je na balkon!

Zcela nepostradatelným dekoračním prvkem, který navozuje jarní atmosféru, jsou živé květiny. V jarních truhlících se skvěle vyjímají zvláště narcisy, krokusy, tulipány, hyacinty, sedmikrásky, pomněnky a macešky. Nebojte, nemusíte být právě zahradnický mistr, abyste si hojnost květinové krásy mohli užít. Poměrně nenáročné jsou např. karafiáty. Vyzkoušet můžete i pěstování pryskyřníků, které tvarem svých květů připomínají pivoňky. Balkonová květena nemusí být jen dekorativní. Rovněž lze pěstovat některé druhy ovoce a zeleniny či bylinky.

Přidat můžete i stromek v nádobě

Truhlíky nebo závěsné koše s květinami můžete doplnit i stromky v nádobách. Ideální volbou je třeba granátovník či fíkovník. Chcete-li méně exotickou variantu, tak vyzkoušejte pěstovat mini ovocný stromek (např. jabloň). Vše záleží na velikosti vašeho balkonu. Pro vytvoření rozsáhlejší zahrádky je samozřejmě vhodnější terasa. Na balkonu není tolik místa, takže to s množstvím truhlíků a květináčů nepřežeňte. Květinová dekorace by pak mohla působit přeplácaně a posezení na balkoně by se stalo nepohodlným. Méně je někdy více.

Nezapomeňte na menší posezení!

Balkon má sloužit k příjemné relaxaci a posezení s rodinou a přáteli v teplých slunných dnech. Na malý balkon se toho pochopitelně mnoho nevejde. Přesto i na malé ploše lze vytvořit malé posezení. Postačí stolek a dvě židle. Místo židlí můžete na balkon umístit lavici. Vhodný je zvláště nábytek z proutí či ratanu v přírodních barvách.

Ptačí klec na konec

Jestliže máte kladný vztah ke zvířatům, tak můžete svůj balkon oživit přenosnou ptačí klecí s živým ptáčkem. Zpravidla mají umírněné slunění v oblibě. Nezbytné je však dbát na to, aby nedošlo k jeho přehřátí. Ptačí zpěv na kvetoucím balkoně završí vaši snahu o jarní zvelebování. Živý tvor však samozřejmě není pouhou dekorací, ale vyžaduje patřičnou péči. S výběrem vhodného druhu ptáčka a s jeho chovem vám poradí ve zverimexu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy