- Reklama -magazín

Víte, jak vytvořit kancelář snů? Máme pár tipů, jak na to

Mohlo by Vás zajímat

Kancelář je místem, v němž mnozí z nás tráví značnou část pracovní doby. Je proto důležité ji zařídit tak, aby plně vyhovovala našim nárokům na pracovní prostor. Navíc v ní zpravidla i přijímáme klienty nebo řešíme pracovní záležitosti se spolupracovníky. Jak tedy kancelář zařídit, aby působila reprezentativně a zároveň efektivně plnila svou praktickou funkci? Pokud si nevíte se zařizováním kanceláře rady, máme pro vás pár tipů na vytvoření vaší kanceláře snů.

Základem je vhodné rozčlenění prostoru

Dříve než se pustíme do zařizování kanceláře, je nezbytné si rozčlenit prostor na jednotlivé zóny. Každá zóna kanceláře je určena k jinému účelu s tím, že dohromady tvoří harmonicky sladěný celek. Chybět by neměla pracovní a návštěvní zóna. Pokud máte dostatek prostoru, můžete do kanceláře zakomponovat i relaxační zónu. K oddělení jednotlivých částí vám poslouží zástěny, paravány či systémové příčky.

Jak zařídit jednotlivé zóny?

V ideálním případě si kancelář rozdělíme na tři zóny (pracovní, návštěvní a relaxační). Celá místnost musí být vzdušná a nesmí chybět ani dostatečné centrální i lokální osvětlení. Aby jednotlivé zóny nepůsobily nesourodě, je třeba jejich barevné i stylové sladění. Třeba podlahu zvolíme v celé místnosti jednotnou (vhodná je např. vinylová). Výmalbu může tvořit kombinace více vzájemně ladících barev (např. bílý strop, bledě modré stěny v pracovní a návštěvní části, světle zelená stěna v relaxačním koutku).

Pracovní zóna

 

V pracovní části umístíme psací stůl a ergonomickou kancelářskou židli. Pokud je to možné, tak upřednostněte výškově nastavitelný stůl před jinými druhy psacích stolů. Jde totiž o nejvhodnější variantu z hlediska našeho zdraví. Podle potřeby si stůl můžete nastavit. Z ergonomických židlí doporučujeme např. balónovou. Nedílnou součástí pracovní zóny je police na dokumenty. K oddělení pracovní zóny od návštěvní je vhodný oboustranný magnetický paraván, který zároveň slouží jako tabule či nástěnka.

Návštěvní zóna

Jde o část sloužící k obchodním schůzkám s klienty a pracovním poradám menšího pracovního týmu. Proto je nezbytné dbát o reprezentativní a seriózní vzhled návštěvní zóny. Vybíráme funkční nábytek s jednoduchým nerušivým designem. Zpravidla postačí pořídit jednací stůl (nejlépe oválného či kruhového tvaru) a pohodlná konferenční křesla.

Relaxační zóna

Pro odpočinek během náročného pracovního dne se hodí zřídit si alespoň malou relaxační zónu. Její vybavení není nikterak náročné. Postačí několik květin v květináči, otoman, designové relaxační křeslo (např. ball chair) a knihovnička. Součástí relaxační zóny může být i kuchyňka.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy