- Reklama -magazín

S chladnými dny grilovací sezóna rozhodně nekončí

Mohlo by Vás zajímat

S posledním teplým podzimním dnem jste smutně zaklidili váš milovaný gril do garáže, a od té doby smutně sníte o voňavém mase nebo klobásce z grilu? Ale proč, vždyť s teplými dny vážně nemusí být s grilováním konec.

I doma to může mít atmosféru

V některém z letních článků jsme se věnovali grilům zahradním a pokusili se přiblížit výhody či nevýhody všech typů. Už tehdy jsme mluvili o variantě elektrického grilu. Jeho universálnost je skutečně největší výhodou. Můžete ho snadno přemístit a se zimou s tímto grilem rozhodně grilování nekončí. Mnozí možná namítnou, že doma to není ono, ale proč by nebylo. Ano, je to to jiné a zahrada má určitě také své kouzlo, ale vychutnat si kvalitní kus masa připravený na grilu vám nic nenahradí.

Rychlá příprava, snadné ovládání

Elektrické grily nabízí rychlou a chutnou přípravu jídel, například steak připravíte skutečně během chvíle, a s minimem námahy. Zde je ale rozhodně vhodnější gril příklopný. Kdy dva grilovací pláty přilehnou na maso z obou stran, a to je tak rovnoměrně prohříváno. Tyto grily mají jen minimum ovládacích tlačítek a stejně tak funkcí. I ten největší odpůrce techniky tak může zůstat v klidu, že by obsluhu grilu nezvládl.

Široké využitídomaci-gril-toasty

Elektrické grily s příklopnou částí mohou sloužit i k přípravě dalších jídel. Můžete s jeho pomocí například připravit báječné zapečené panini, nebo klasické toasty. Nemusíte se už obávat přípravy ryb. Mnozí se bojí přípravy plátku lososa, aby nebyl vysušený a přesto měl křupavou kůrku. S tímto druhem grilu se toho nemusíte obávat.

Snadná údržba

Mnohé z elektrických grilů mají jednotlivé pláty navržené tak, aby je bylo možné snadno demontovat a umýt v ruce nebo dokonce i v myčce nádobí. Tento druh grilu doporučujeme, protože grilovací pláty jsou obvykle od zapečené mastnoty velmi znečištěné, a pro dlouhou životnost grilu je čistota rozhodně důležitá.

Mějte na paměti, že jídla připravovaná na elektrickém grilu mohou být velmi dietní, i ta mastnější masa se při grilování zbaví velké části tuku, které odteče do záchytné nádoby grilu. Nevzdávejte se proto se zimou grilování a dejte mu šanci v prostředí domova. Digestoř hravě zvládne případný zápach, který si na zahradě obvykle užíváte. Už nic tak nestojí v cestě nekonečné grilovací sezóně.

LivingHome on Facebook

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejnovější příběhy