- Reklama -magazín

Chystáme sváteční stůl

Mohlo by Vás zajímat

Pomalu se chystají mísy s cukrovím, ovocem a mnoha dalšími dobrotami, Štědrý den je doslova za dveřmi. Dnešní článek vám přinese tipy, jak sobě a své rodině přichystat krásnou štědrovečerní tabuli. Vánoční stolování si zaslouží trochu té zdobné noblesy, která k svátkům neodmyslitelně patří. Někomu možná postačí talíře po babičce praskající pod tíhou lahodných pokrmů, jiní ale možná chtějí něco víc, tak se nechte inspirovat, ať máte zítra stůl jak z pohádky 🙂

Ubrus a prostírání

Vánoční stolování si zasluhuje ten nejkrásnější ubrus, spolu s prostíráním by se měl doplňovat. Pokud vyznáváte spíše jednodušší styl, můžete vynechat ubrus a do středu stolu umístit jen dlouhý běhoun a na něj umístit svícen a další doplňky a nezbytnosti. Červená sice k Vánocům neodmyslitelně patří, ale i bílá jim sluší. Vypadá skutečně slavnostně doplněná o prvky stříbrné či zlaté.

Pokud chcete změnu a tradiční ubrus byste letos raději ponechali ve skříni, pak můžete zkusit vytvořit krásnou vánoční tabuli pomocí zdobné organzy a tu případně doplnit o konfety ve tvaru vloček či hvězdiček.

Nestačili jste žádný vánoční ubrus pořídit, ale sváteční tabuli byste své rodině rádi dopřáli? Vystačíte si s pěknými papírovými ubrousky, jednobarevné doplňte nějakými vzorovanými, ideální v různých velikostech a i v kombinaci s běžnými bílými talíři vykouzlíte krásný sváteční stůl. Vánoce jsou o fantazii, nejen té dětské, tak si trochu pohrajte a proměňte vaši jídelnu v kouzelné místo.

Bez svíček se neobejdete

Necítíte se na to, abyste si vyrobili vlastní svícen z větviček jehličnanů? Nevadí, úplně postačí svíčky samotné třeba v nevýrazném skleněném svícnu a samotnou větvičku položit vedle. Svátečnímu stolu jednoduše plamen svíčky nemůžete upřít, kouzelnou atmosféru vykouzlí snadno a rychle.

Mašle na židle

I židle můžete obléct do svátečního, nemáte-li speciální povlak, vystačíte si s kusem organzy nebo široké pentle. S jejich pomocí vytvořte na každé židli zdobnou mašli a tu doplňte o větvičku jmelí či jehličí.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy