- Reklama -magazín

Osvěžte interiér trendy barvami

Mohlo by Vás zajímat

Zvažujete úpravu interiéru? Nejsnáze nastolíte změnu pomocí barev. Můžete si třeba pořídit nové bytové doplňky, změnit výmalbu bytu nebo jen vyměnit potah na gauči. Často stačí jen drobná úprava a váš příbytek získá svěží vzhled. Pro inspiraci vám představíme nejnovější barevné trendy pro váš interiér.

Stěny a podlaha v novém hávu

Moderní úpravu představují kupříkladu tmavé stěny v kombinaci se světlým stropem a podlahou.
Na stěny použijte sytou modř či smaragdově zelenou, strop vymalujte na bílo nebo zvolte světle šedý odstín. K uvedené výmalbě se nejvíce hodí podlaha v barvě dřeva (např. dubu, borovice či bambusu). Jde o variantu, která se hodí zvláště do ložnice. Pokud si potrpíte na světlé barvy, vymalujte jednu stěnu světle zeleným odstínem, ostatní stěny a strop natřete na bílo. Chcete-li oživit obývací pokoj, postačí vám k tomu tapeta s rostlinným vzorem v kombinaci s bílým stropem. Pokud si potrpíte na koberce, zvolte variantu ladící se zbytkem interiéru. Ve světlém pokoji můžete umístit tmavý koberec (např. tmavě modrý či zelený), který místnost oživí a zbaví ji mdlého vzhledu. Ve tmavém pokoji vypadá nejlépe světlý koberec (např. žlutý či oranžový). Prosvětlí místnost a zbaví ji ponurosti. Při výběru koberce mějte na paměti následující radu. Barvy interiéru tvoří jeden celek. Mají být proto v určité harmonii, přílišné kontrasty působí rušivě až nevkusně.

Bytové doplňky

Samozřejmě nemusíte měnit podlahu ani znovu vymalovat byt. K osvěžení interiéru vám postačí využití vhodných bytových doplňků. Váš příbytek ihned získá nový neotřelý vzhled. K podzimu se hodí zvláště doplňky v barvě spadaného listí (žlutá, oranžová a hnědá). Opomenout nelze ani na další barvy, které zútulňují interiér (např. zelená či měděná). V obývacím pokoji se skvěle vyjímá třeba žlutý či oranžový sedací puf či zelené dekorační polštářky a potah na gauč. Milujete-li živé květiny, vložte je do žluté vázy. V kuchyni umístěte designové hodiny s dřevěnou texturou. Do koupelny či předsíně se hodí např. zrcadlo s dřevěným nebo měděným rámem.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy