home Bydlení, Reality, Služby, Zboží Jak zabezpečit svůj dům před nenechavci?

Jak zabezpečit svůj dům před nenechavci?

Vánoční prázdniny jsou v plném proudu, jezdíme z jedné návštěvy na druhou nebo se teprve chystáme vyrazit, brzy začne období jarních prázdnin a váš dům či byt bude často bez dozoru. To jsou, podobně jako letní sezóna, doslova žně pro zloděje a zlodějíčky, kteří čekají na svou příležitost. Do nezabezpečených domů, bytů či chat se snadno vlámou a vy se po návratu nestačíte divit. Přitom existuje hned několik způsobů, jak se relativně účinně bránit. Dnešní článek vám poradí, jak zlodějům nedat šanci nebo alespoň minimalizovat jejich šanci na úspěch.

Dobrá pojistka je základ

Mít svůj majetek dobře pojištěn, tím byste měli začít. Budete tak chráněni nejen před zloději, ale také před obyčejnými událostmi, které se jednoduše občas stanou každému. Někdo vás vytopí, nebo vy jeho. Dojde k požáru, dítě souseda či to vaše rozbije okno u vás či jinde. Dobrá pojistka vám zaručí klidnější spánek, takže určitě neváhejte s jejím sjednáním.

Preventivní opatření, která je dobré dodržovat

Investujte do bezpečnostního zámku, a pokud vám finanční situace jen trochu umožní, i zabezpečovací systém je dobrá věc. Samozřejmě lze namítnout, že zloději dnes dokáží obejít vše, ale také myslete na fakt, že pokud má zloděj na výběr dům se zabezpečením a bez, tak si velmi pravděpodobně vybere ten nezabezpečený. Kamerový systém je dalším stupněm zabezpečení, ale občas může lapku odradit i věrohodná atrapa.

Světelné senzory, časovače a simulátory televize

Světlo na čidlo nebo to s časovačem, které zapne v určité části domu světlo, aby se zdálo, že dům není prázdný, to vše může také zloděje odlákat. Nebo takový simulátor zapnutého televizoru, takové vychytávky dokáží divy a vyjdou vás na několik málo stokorun.

A ještě rada na závěr, vždy je ideální, když máte dobré sousedské vztahy. Anonymita velkých měst je sice pro mnohé příjemná, když ale potřebujete pomoc, pak je dobrý soused k nezaplacení. A jste-li mimo domov s vědomím vašich sousedů, pak i to je nástroj, jak svůj majetek chránit a je možná mnohem účinnější než kdejaká technika 🙂

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář