home Bydlení, Design, Interiér Čím efektně obložit stěnu v interiéru?

Čím efektně obložit stěnu v interiéru?

Přemýšlíte čím efektně obložit některou z centrálních stěn vašeho interiéru? Pokud nejste příznivci tapet a obrazů nabízí se několik možností, my ale tento článek věnujeme spíše přírodním materiálům, jakými jsou kámen a dřevo. Obáváte se, že by mohly proměnit váš domov v chladné místo? Věřte, že efekt bude zcela opačný, s dřevem se nemusíte strachovat ani na hodně velkých plochách, s kamenem je třeba být trochu opatrnější, ale při správné kombinaci ostatních materiálů a doplňků, i kámen propůjčí vašemu domovu skutečné kouzlo.

čím efektně obložit stěnu - ložnice

Kámen nebo jeho napodobeniny

Nejrůznější kamenné obklady se hodí nejen na stěnu kolem krbu, může vypadat velmi pěkně i na stěně za manželskou postelí nebo třeba na stěnách schodiště. Nebojte se ho, rozhodně propůjčí vašemu domovu punc originality. Pokud stěna, na kterou byste rádi takový obklad umístili, není nosná a tedy dostatečně bytelná, pak můžete volit z některých napodobenin kamene, ty budou lehčí a konečný efekt bude podobný.

čím efektně obložit stěnu - obývák s podhledem

Dřevo patří nejen na podlahu

Preferujete-li dřevo nebo byste jej rádi kombinovali právě s kamenem či jinými materiály, nenechte se odradit od myšlenky, obložit jím některou ze stěn. Nechcete-li docílit, aby váš interiér vypadal jako horská roubenka, úplně postačí, když dřevem obložíte jednu centrální stěnu. Pěkně vypadá i prodloužení podlahové krytiny až na jednu ze stěn, vaši fantazii se meze nekladou. I zde se nabízí varianta napodobenin dřeva, tu můžete využít v případě nenosných příček ze sádrokartonu, které by pravděpodobně vysokou hmotnost dřeva nemusely unést.

čím efektně obložit stěnu - schodiště

Kombinujte

Oba zmíněné materiály je vhodné kombinovat, protože dřevo s kamenem se skutečně mají rádi. Vždyť i venku, v přírodě, spolu vytvářejí nádherné obrazy, tak proč si jeden z nich nevytvořit doma? Chcete se do toho pustit, ale nejste si jisti, zda si poradíte sami? Určitě to zvládnete, postačí vám některé z chytrých lepidel (tekuté hřebíky) a pro kamenný obklad potom už jen vyspárujete, což určitě také zvládnete bez problému svépomocí. Inspirovali jsme vás? Tak se do toho dejte a pošlete nám svá díla na FB profil.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář