- Reklama -magazín

Ubrusy a prostírání nejsou rozhodně out

Mohlo by Vás zajímat

Když se řekne ubrus či prostírání, vybaví se vám háčkovaná dečka či plastový ubrus na stole vašich babiček a na kůži vám pomalu naskakuje kopřivka? Rychle zažeňte tyto vzpomínky a pojďte si spolu s námi prostřít moderní a krásné textilie, které zútulní váš domov a dodá vašemu stolování slavnostnější vzhled během celého roku.

Ubrus jako doplněk ubrusy - tělo

Už dávno pryč jsou časy, kdy byly ubrusy nutnou součástí výbavy každé hospodyňky. Bylo jedno, jak nevzhledné jsou, hlavně když chránily stůl před znečištěním či poškozením. Dnes, kdy je kladen velký důraz na detail a každý se snaží, aby byl jeho interiér dokonalý, mají ubrusy spíše dekorativní funkci. Na stole malých i velkých rozměru vypadají velmi pěkně různé středové ubrusy, které dodají stolu vždy tak trochu jiný vzhled. Můžete je ladit barevně k ostatním textiliím, které máte například v obývacím pokoji a v čase vánočních či velikonočních svátků použít takové, které odpovídají barevně či motivy konkrétnímu svátku.

Ani velké ubrusy, které ve skutečnosti zakryjí celý stůl, nejsou rozhodně out. Záleží na materiálu, barevném ladění a také vzorech. Jednobarevný podkladový ubrus krásně rozzáří menší středový ubrus a třešničkou na pomyslném dortu pak bude prostírání.

Prostírání pro slavnostní chvíle i pěknou rodinnou večeři

Prostírání je zvláštní kapitolou, zdá se, že u nás není příliš rozšířené, ale je to škoda. Protože i to může obyčejné stolování hravě proměnit v luxusní hostinu, i když se zrovna neservíruje francouzská paštika a dalších osm chodů. Prostírání může mít podobu podložky, ideálně látkové, ale také sem patří ubrousky, které slouží jako ochrana oděvu. Ubrousky (rovněž látkové) na stole vypadají velmi pěkně, zvláště pak, když jsou opatřeny pěknými zdobnými kroužky, které je drží srolované. Kroužky mohou mít i monogramy nebo mohou být ručně vyráběné, variant je mnoho. Takto složené, vypadají ubrousky spolu s prostíráním a dalšími detaily naprosto dokonale. Necháte se zlákat a zkusíte občas i váš stůl proměnit v královskou tabuli?

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy