home Bydlení, Design, Interiér Máte doma pokoj navíc? Proměňte ho v 3v1 a uvidíte, že v něm najednou bude plno

Máte doma pokoj navíc? Proměňte ho v 3v1 a uvidíte, že v něm najednou bude plno

Patříte k těm šťastlivcům, kterým doma přebývá pokoj místo toho, abyste řešili pokojů nedostatek? Máme pro vás tip, jak takový pokoj navíc proměnit ve skvělé místo, které trumfne svou návštěvností jinak vždy vítězící obývací pokoj. Jak toho docílíme? Zcela jednoduše, uděláme z něj pokoj 3v1.

Pokoj 3v1?

Ano, přesně tak, tento pokoj totiž proměníme současně v pracovnu, hostinský pokoj a ještě navíc hernu. Tato místnost tak nebude zahálet většinu času, kdy v ní nebude bydlet žádná návštěva nebo kdy budete jednoduše pracovat raději v kuchyni či obýváku, abyste byli spolu se svými blízkými.

Co vše sem tedy patří?

Do pracovno-herno-hostinského pokoje umístíme pracovní stůl se židlí, stůl vybereme s ohledem na to, zda tuto část pokoje bude využívat hojně či jen zřídkakdy, dále sem určitě patří pohodlné lůžko na spaní, v ideálním případě rozkládací gauč či postel, pro případ většího počtu návštěvníků. A na závěr některé oblíbené hry a doplňky. S ohledem na velikost místnosti můžeme doplnit kulečníkem, stolním tenisem nebo i malým fotbálkem. Na zeď můžete doplnit třeba terč na šipky. 

Hrací pokoj může mít ještě další využití, snadno jej proměníte v pokoj hudební, pokud jste vášniví hráči na klavír či kytaru, i tyto nástroje sem určitě patří. Vždy myslete na dostatek místa pro jednotlivé “atrakce”. Při kulečníku je opravdu potřeba trochu více místa k manipulaci s tágem apod.

Volba nábytku

Nábytek by měl být pohodlný, ale také trochu stylový, tento pokoj by měl být takovým unikem z reality, tedy z běžného světa plného starostí a stresu. Myslete na to při výběru nábytku a doplňků a nebojte se popustit uzdu své fantazii. Můžete zapojit i vaše děti, nechte je navrhnout a zrealizovat jednu ze stěn. Můžete si na ní nakreslit obří Člověče nezlob se nebo cokoliv jiného. Máte-li rádi filmy, pak tento pokoj vyzdobte plakáty s vašimi oblíbenými hrdiny nebo konkrétními filmy. Na zdech se budou dobře vyjímat staré gramo desky nebo CD, která už vám dosloužila. Jediným účelem tohoto pokoje je zábava, pohoda a relax, tak se do toho opřete po svém.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář