home Bydlení, Zahrada Čím se řídit při výběru dřevěné terasy?

Čím se řídit při výběru dřevěné terasy?

Dlouho jste se rozhodovali, který materiál zvolit na stavbu vaší nové terasy? Klasickou dlažbu jste nechali stranou, dali jste přednost dřevu a teď si lámete hlavu, jak vybrat ten správný druh? Dnes se tomuto tématu budeme podrobně věnovat a kromě klasického dřeva si představíme i alternativu v podobě wpc terasy.

Proč právě dřevo?

Přírodní materiály sluší každé zahradě i domu, o tom rozhodně není pochyb. To také bývá jedním z důvodů, proč lidé nakonec zvolí právě dřevěné terasy. Kromě vzhledu ale samozřejmě záleží i na vlastnostech konkrétního druhu dřeva. Při budování terasy obvykle lidé očekávají, že její životnost bude delší než několik málo let, a proto je důležité vybírat na její stavbu to nejvhodnější dřevo.

Druhy dřeva

Právě s ohledem na dlouhou životnost je dobré pečlivě vybírat druh dřeva, ze kterého budou terasová prkna vyrobena. Obecně platí, že exotické dřeviny jsou díky velmi vysoké tvrdosti a hustotě extrémně odolné, a potřebují tak minimální údržbu. Jejich dlouhá životnost se samozřejmě promítá do ceny.

Ovšem i nám známější stromy, jako jsou borovice a modřín, mají velmi dobré vlastnosti a s pravidelnou údržbou poslouží stejně dobře. Červenohnědou barvu propůjčí vaší terase západní červený cedr. Terasová prkna z tohoto dřeva tak dodají vaší terase zcela originální vzhled.

Péče o dřevo

To, co mnohé odradí, je nezbytná péče o dřevěné terasy. Krásný vzhled dřeva ale určitě za tu trochu námahy stojí. Není třeba terasu napouštět či natírat speciálními přípravky každý měsíc. Pravidelná údržba významně prodlouží životnost terasy a zachová její původní vzhled.

Chytré řešení mezi dřevem a plastem

Obáváte se, že byste péči o čistě dřevěnou terasu mohli podcenit a nevydržela by vám tak dostatečně dlouho pěkná? Zároveň se ale nechcete vzdát představy o dřevěné terase? Pak je tu řešení v podobě wpc terasy. Terasová prkna jsou zde tvořena ze speciálního materiálu, který je kombinací dřeva a plastu. Vzhled dřeva je tedy zachován, ale navíc získáte výborné vlastnosti plastu. Ten zajistí téměř bezúdržbový provoz vaší terasy spolu dlouhou životností. Tento kompromis se sice promítne do ceny terasy z tohoto materiálu, ale z pohledu dlouhodobé investice se určitě vyplatí.

 

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář