- Reklama -magazín

Čtyřnohý miláčci

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Uvažujete že svou rodinu rozšíříte o čtyřnohého mazlíčka? Jen přemýšlíte zda bude švy sdílet společné bydlení, nebo mu uděláte jeho vlastní domov. Na zahradě ve vlastní boudě, vlastním kotci.

Psí kotec je dobrá volba jak psovi udělat vlastní útočiště, soukromý prostor. Navíc chrání psy před rôznimy výkyvmi počasí. Vhodný výběr kotce záleží na velikosti a rasy psů. Důležité je, aby se tam pes cítil dobře a měl svůj komfort.

Vhodné bydlení pro psy

Na kotec třeba psa učit již od mala, aby byl na ni zvyklý. Při správném výběru kotce bychom se měli poradit buď s odborníky, nebo s někým, kdo se zajímá a stará o psy. Pokud jste si vědom, že svého miláčka budete častěji zavírat, je vhodné, abyste vybrali velký kotec, aby měl větší výběh, větší prostor na pelech misky a pod.

Psí kotce se většinou zařizují s boudou uvnitř. Bouda se stane pelíškem pro psa na jeho odpočinek a spánek. Pes by neměl být dlouho zavřený v kotci, protože to není správně pro jeho zdravý vývoj, ale ani pre jeho hygienu.

Vzhled psího kotce sestává ze železných tyček, s velkou bránou na otevírání vzhledem k tomu, aby se majitel uměl v kotci dobře pohybovat a čistit jej. Podlaha v kotci může být betonová, ale výhodnější je když je vyrobena z podlahové krytiny.

Správná péče o psa

Být majitelem nějakého psa už znamená mít nějakou zodpovědnost. Nejsou to jen procházky, hraní se. Kromě venčení zde patří i jiná péče což znamená, že je třeba dbát na to, aby měl čistou vodu, jídlo, třeba mu kontrolovat chrup, dávat pozor na drápky a hlavně je třeba se starat o srst.

Důležitá je péče o srst

Správná péče o srst je u psů nezbytností. Jsou různá plemena psů, kteřý mají různou srst. Při chovu psů je výběr správného strojku pro psy velmi důležitý. Psy, které mají hustou a dlouhou srst je třeba pravidelně stříhat, a to hlavně v létě – je to pro psy praktičtější. V zimě nemusíte tak pravidelně brát strojek na stříhání psů do rukou. V zimě srst chrání psa před zimou a jinými nástrahami.

Pořídit si pejska je na dlouhou dobu a zavazuje vás, že se budete starat o něj do konce jeho života. Je to velmi velká zodpovědnost. Nevybírejte si pejska podle vzhledu, ale podle toho, zda bydlíte v bytě nebo domě, zda jste schopen mu dát a zajistit všechno co potřebuje. A hlavně jestli budete mít dostatek času na jeho výchovu a péči.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy