home Bydlení, Stavba, Zboží Průmyslová a automobilová těsnění

Průmyslová a automobilová těsnění

Těsnění mají důležitou funkci – zabránit průniku kapalin nebo plynů mezi různými součástkami. Pro co nejvyšší účinnost se vyrábí nejčastěji z pružných nebo alespoň do určité míry deformovatelných materiálů, aby dokázaly utěsnit i ty nejmenší prostory. Úplně nejrozšířenějším je tak gumové těsnění.

Průmyslová těsnění

Jak už jejich označení napovídá, s plochým průmyslovým těsněním a těsnicími prvky se setkáte nejvíce v různých odvětvích průmyslu. Do této skupiny by se daly zařadit vedle plochých tvarovaných těsnění i výlisky, výseky, výstřihy, segmentované díly, hliníkové a měděné těsnicí kroužky, metaloplastické kroužky a vymezovací podložky. Větší firmy nabízí možnost vývoje nových výrobků dle přání zákazníků, výroba produktů na objedávku je již téměř samozřejmostí. A když už si necháte takto vyrobit speciální těsnění, můžete si rovnou nechat vyrobit i samotné lisované, vysekávané a vyřezávané průmyslové dílce.

Automobilové těsnění

Speciální odvětví představuje automobilové těsnění. Sem patří těsnění vhodná pro všechny značky osobních i nákladních automobilů, motocyklů, ale například i traktorů. Tato těsnění se vyrábí po jednotlivých kusech i ve velkých sériích. Automobilové těsnění se využívá pod hlavy válců, řadí se mezi ně i olejové vany a víka, sací a výfukové systémy nebo těsnění palivových a chladicích systémů, převodovek, krytů, rozvodů, autoagregátů a hydraulických systémů. Firmy specializované na výrobu automobilového těsnění mají pro většinu druhů těsnění předlohy ve svém archivu, jejich výroba je tak bezproblémová. Pokud byste však potřebovali nějaké speciální těsnění, i to lze vyřešit, a podle dodaného vzorku, otisku nebo technického výkresu těsnění nechat zhotovit na míru.

Rychle a kvalitně

Jak již bylo řečeno, velké specializované firmy s dlouholetou praxí v oboru mají mnoho druhů těsnění ve svém archivu či přímo na skladě, dokáží tak vaši objednávku vyřídit velmi rychle. Výroba průmyslových a automobilových těsnění je precizní díky nejmodernější technologii, při které se používá řezání za pomoci vodního paprsku. Další možnosti výroby těsnění představují sekací automaty, vyřezávací plotry, elektroerozivní vyřezávání nebo rychloběžné lisovací linky.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář