- Reklama -magazín

Dobře vybrané textilie dokáží proměnit byt či dům ve skutečný domov

Mohlo by Vás zajímat

závěsy - ložniceKolik času jste věnovali výběru kuchyňské linky a kolik dnů, týdnů a měsíců jste procházeli bezradně obchody, abyste našli ten pravý gauč, který bude vyhovovat všem vašim požadavkům? A mnoho dalšího. Ať už se bavíme o ložnici, dětských pokojích, halách a dalších místnostech, které pečlivě vybavujeme nábytkem, aby byl funkční a zároveň i dobře vypadal. Jenže, často se může stát, že byť jsme pečlivě až přepečlivě vybírali a vše ladí a linie jsou pečlivě propojené a materiály si neodporují, pořád tomu něco chybí.

Tím něčím jsou právě velmi často (kromě květin), také textilie. Nejde totiž jen o teplé barvy, které můžete dohnat správnou výmalbou nebo třeba tapetou se zajímavým vzorem v teplých barvách, jde i o materiály. A textilie se těžko něčím nahradí. Aby byt a dům mohl být domovem, je třeba, by v něm bylo teplo a útulno. Záclonám zdánlivě odzvonilo s érou žaluzií a různé další stínící techniky, ta vám ale kouzlozávěsy - křeslo domova těžko přičaruje. Nebojte se proto sáhnout pro steré dobré závěsy a pěkně je nakombinovat s dalšími textilními doplňky.

Polštáře, polštářky, deky, přehozy, to vše bude vaší pohovce a křeslům nejen slušet, ale také vás pěkně zahřeje, když bude třeba a poskytnou vám pohodlí, bez kterého se skvělý večer u televize jednoduše neobejde. Je dobré u závěsů volit barevné kombinace, které budou hodit do interiéru a zároveň nebudou příliš výstřední, aby se vám brzy neokoukali. Uzdu své fantazii můžete naopak popustit při výběru polštářů a povlaků na ně, tam se klidně můžete vyřádit, protože povlečení snadno vyměníte až vás omrzí a za pár měsíců ho zase rádi vytáhnete ze skříně. To samé platí o podsedáky na židle a další textilie, jako je například prostírání či ubrusy, tam můžete vzor volit dle sezóny nebo momentální nálady.

Pokud Vám závěsy nic neříkají a ani tento článek vás nepřesvědčil, pak můžete volit rozumný kompromis mezi závěsem a žaluziemi, které nejsou nikterak krásné pro oko. Takovým řešením by mohlo být plissé nebo skládané rolety, kde si můžete vybrat z velkého množství barev a vzorů a interiér vám také pěkně zútulní.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy