home Bydlení, Design Pohodlí s výhledem, vytvořte si svůj koutek u okna i vy

Pohodlí s výhledem, vytvořte si svůj koutek u okna i vy

okenní sezení - ložniceV dnešní době už nejsou okna zdrojem čerstvého vzduchu i když jsou zavřená jak tomu bývalo dříve. Nemusíte se tedy obávat, že když se v jejich blízkosti posadíte, bude na táhnout a vy se místo pohody a relaxu z krásného výhledu tak leda nastydnete. Dnešní okna jsou díky vyspělým technologiím velmi dobře těsnící a také pěkně vypadají a tak je často není nutné schovávat za různé záclony či závěsy. Možná vás napadlo jak příjemné by bylo mít posezení přímo u okna nebo snad na něm, tzn. přímo na jeho parapetu. A není to vůbec špatný nápad.

Ať už v zimě, kdy z okna můžete pozorovat zimní krajinu a sami být pěkně v teple, nebo v létě, které je ideálním časem na knížku, kterou si budete pěkně v pohodlí číst, chce to to pravé místo. A to je právě za oknem. Samozřejmě ne každé okno je k tomu vhodné. Je třeba, okenní sezení - nurseryaby mělo správnou výšku, u okna příliš vysoko zabudovaného se těžko budete přes stoličku šplhat kamsi do výšky. Máte-li tedy vhodně umístěné okno, které zároveň vyhovuje i stran kvality, aby vás v jeho blízkosti nezáblo, můžete se zamýšlet nad možnostmi, jak si zde navrhnout sezení. Možnosti jsou prakticky dvě.

Jedna snazší, bez nutnosti většího zásahu. Tou je okenní parapet dostatečné šířky, ten jednoduše vyměníte za ten užší, stávající, musíte jen dbát, aby byl dostatečně stabilní, případně ho ukotvit do zdi či připevnit podpůrné nožky a navrch umístit dostatek pohodlných polštářů nebo si na míru nechat vyrobit a látkou potáhnout molitan.

Druhou možností je vokenní sezení  - schodištěybudování prostornějšího sezení v přímé blízkosti okna. To bude snazší v případě, že je okno samotné ve výklenku, pak postačí vyrobit podstavec (ten může mít i úložné prostory) ode zdi ke zdi a na ten pak umístit měkké části posezení. Pokud není okno ve výklenku, můžete ho vytvořit tím, že okno obestavíte nábytkovou sestavou (ideálně na míru, aby takový nově vzniklý panel nerušil zbytek interiéru, ale přirozeně do něj zapadal) a na tu pak umístit sezení.

 

Ten pohled z okna, zvláště pokud to vaše nabízí krásný výhled, vám přinese mnoho krásných chvil, ať už sami pro sebe nebo s někým dalším. V dětském pokoji může být taková zóna ideálním místem na hraní, v ložnici či obýváku zase skvělým místem k odpočinku a čtení.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář