- Reklama -magazín

Domácí mazlíček až na prvním místě

Mohlo by Vás zajímat

Jste milovníkem všech zvířat a kdyby to bylo jen trochu možné, udělali byste ze svého domu či bytu záchrannou stanici? Nebo jednoduše jen zbožňujte toho jednoho jediného svého mazlíčka a právě pro něj chcete vytvořit příjemný domov a přizpůsobit jej v některých ohledech jeho potřebám? Ať už tak či tak, tento článek by vám mohl být dobrou inspirací při budování hracího, spacího ale i jiného koutku.

Kam s miskami

Určitě znáte ten nepříjemný pocit, kdy jste vy, vaše děti, případně mazlíček sám, rozlili misku z vodou a vysypali tu se žrádlem. Jako by snad žádné místo nebylo to správné, i v koutě nebo ve výklenku u schodů se jednoduše stane, že dojde k nehodě. Samozřejmě v ten nejméně vhodný čas, kdy spěcháte do práce a do školy. Řešením je vymyslet pro misky takové místo, kde budou sice pro psa či kočku dobře přístupné, ale zároveň bude minimální riziko, že dojte k jejich vylití. Jako ideální může být volná spodní polička v kuchyňské lince nebo speciálně upravené místo, kde misky budou pevně ukotvené.

Místo jen a jen pro ně

Ať už kočka nebo pes či případně i jiný podobný mazlíček, každý potřebuje, stejně jako my lidé, své místo – útočiště. Pro větší plemena psů může být obtížné najít v domě to správné místo, kde by byl ve středu dění a zároveň měl svůj klid a nikomu nepřekážel. Pokud máte volný prostor pod schody, může se právě ten stát skvělým místem pro psí pelech.

Menší psí plemena a kočky uvítají pohodlný pelíšek, třeba někde ve vhodné a volné polici vašeho nábytku. Postačí nějaká pěkná měkká podložka a pelech je na světě a váš interiér to nikterak nenaruší.

A co kočky, mají si kde hrát?

Pro kočičí miláčky žijící převážně v bytech, je důležitý dostatek pohybu. Proto byste se měli postarat o to, aby měli možnost se protáhnout a prolézt se nahoru a dolu pro různých překážkách. Vzhledem k tomu, že asi málokdo chce obětovat vlastní nábytek a jiné drahé vybavení, můžete jim zakoupit vlastní prolézačku nebo s trochou vlastní invence nějakou vyrobit. Skvěle mohou posloužit, jako schody umístěné, police, ale možností je samozřejmě mnohem více.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy