home Bydlení, Design, Interiér Domácí mazlíček až na prvním místě

Domácí mazlíček až na prvním místě

Jste milovníkem všech zvířat a kdyby to bylo jen trochu možné, udělali byste ze svého domu či bytu záchrannou stanici? Nebo jednoduše jen zbožňujte toho jednoho jediného svého mazlíčka a právě pro něj chcete vytvořit příjemný domov a přizpůsobit jej v některých ohledech jeho potřebám? Ať už tak či tak, tento článek by vám mohl být dobrou inspirací při budování hracího, spacího ale i jiného koutku.

Kam s miskami

Určitě znáte ten nepříjemný pocit, kdy jste vy, vaše děti, případně mazlíček sám, rozlili misku z vodou a vysypali tu se žrádlem. Jako by snad žádné místo nebylo to správné, i v koutě nebo ve výklenku u schodů se jednoduše stane, že dojde k nehodě. Samozřejmě v ten nejméně vhodný čas, kdy spěcháte do práce a do školy. Řešením je vymyslet pro misky takové místo, kde budou sice pro psa či kočku dobře přístupné, ale zároveň bude minimální riziko, že dojte k jejich vylití. Jako ideální může být volná spodní polička v kuchyňské lince nebo speciálně upravené místo, kde misky budou pevně ukotvené.

Místo jen a jen pro ně

Ať už kočka nebo pes či případně i jiný podobný mazlíček, každý potřebuje, stejně jako my lidé, své místo – útočiště. Pro větší plemena psů může být obtížné najít v domě to správné místo, kde by byl ve středu dění a zároveň měl svůj klid a nikomu nepřekážel. Pokud máte volný prostor pod schody, může se právě ten stát skvělým místem pro psí pelech.

Menší psí plemena a kočky uvítají pohodlný pelíšek, třeba někde ve vhodné a volné polici vašeho nábytku. Postačí nějaká pěkná měkká podložka a pelech je na světě a váš interiér to nikterak nenaruší.

A co kočky, mají si kde hrát?

Pro kočičí miláčky žijící převážně v bytech, je důležitý dostatek pohybu. Proto byste se měli postarat o to, aby měli možnost se protáhnout a prolézt se nahoru a dolu pro různých překážkách. Vzhledem k tomu, že asi málokdo chce obětovat vlastní nábytek a jiné drahé vybavení, můžete jim zakoupit vlastní prolézačku nebo s trochou vlastní invence nějakou vyrobit. Skvěle mohou posloužit, jako schody umístěné, police, ale možností je samozřejmě mnohem více.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × three =