home Bydlení, Design, Interiér, Služby Nevíte si rady a vaším interiérem? Pomůže bytový architekt

Nevíte si rady a vaším interiérem? Pomůže bytový architekt

Rádi byste si stylově zařídili vaši kancelář nebo chcete konečně z bytu či domu udělat skutečný domov, ale nevíte jak na to? Zapomeňte na bezradné listování v designových časopisech a hodiny strávené hledáním těch pravých nápadů na internetu. Pokud nemáte kus designéra v sobě, pak váš interiér bude pravděpodobně vždy vypadat jako nesourodá směs všech možných prvků, kde se vám nebude pěkně žít ani pracovat. Relativně snadným řešením přitom mohou být návrhy bytových interiérů, které si můžete nechat vypracovat některým z odborníků. Jak celý proces probíhá si představíme právě dnes.

Nepodceňte první schůzku

Nejprve je nutné mít alespoň rámcovou představu o tom, co by pro vás měl bytový architekt udělat. Z toho bude vycházet zadání, které si nastíníte při první schůzce s ním. Přípravu proto nepodceňte a kromě rozpočtu si určitě zaznamenejte i výčet materiálů a barev, které preferujete nebo naopak chcete zcela vynechat.

 

Cenová nabídka a návštěva u vás

Po předběžném návrhu by vám bytový designér měl předložit prvotní cenovou nabídku. Dalším krokem je pak obvykle návštěva u vás doma, případně v kanceláři, kde vše zaměří, aby následně připravil již kompletní návrhy. 2D dokumentace bude obsahovat výkresy elektroinstalace a dispozičního řešení, ale také podklady pro výrobu nábytku. Určitě si nechte vyhotovit i 3D model. Dokážete si tak snáze představit jak bude celý prostor v reálu vypadat.

Na co vše by měl bytový designér dbát?

Vždy mějte na paměti, že jste to vy, kdo bude později v domě, bytě či kanceláři žít a pracovat. Jednotlivé návrhy bytových interiérů si proto procházejte pečlivě a s celou rodinou. Bytový architekt má za úkol proměnit obyčejné místo v neobyčejný domov a neútulnou místnost v útulnou a prakticky zařízenou kancelář. Díky správné kombinaci barev, materiálů a se znalostí posledních trendů by měl v daném prostoru vytvořit příjemné prostředí, vždy s ohledem na vaše přání a potřeby.

Klient, tedy vy, musí vždy stát v popředí zájmu designéra. Jen tak se nestanete vězněm ve vlastním supermoderním obýváku, když se cítíte dobře spíše v útulném prostředí ve stylu provence. Úzká spolupráce s návrhářem je tedy skutečně na místě, a to od první schůzky až po tu poslední, kdy vám předá klíče.

LivingHome on Facebook
  • 23
    Shares

Napsat komentář