- Reklama -magazín

Jaké jsou možnosti zastínění oken?

Mohlo by Vás zajímat

Sluníčko je prima a po dlouhé zimě už se všichni těšíme až bude svítit déle a intenzivněji, ale v letních měsících je ho někdy až příliš, a tak je v domech a bytech nezbytné zajistit efektivní zastínění oken. Přes den ochrání dům a jeho obyvatele před oslňujícím slunečním zářením a večer zase chrání jejich soukromí. Volba toho správné zastínění ovšem není úplně jednoduchá. Jaké varianty máte na výběr a kam se která hodí si dnes představíme.

Staré dobré závěsy

Mnozí stále nedají dopustit na starou dobrou klasiku v podobě závěsů, často kombinovaných se záclonami. Nic proti, už dávno neplatí, že závěsy vypadají jak přehoz na postel po babičce. Na výběr je velký výběr materiálů a vzorů, které mohou interiér proměnit v útulný domov. Závěsy jsou ale vhodné spíše do větších místností, protože ji mohou opticky o dost zmenšit.

Žaluzie

Co se žaluzií týká, ty se staly po revoluci doslova trendovou záležitostí. Jejich cenová dostupnost spolu s dobrou funkčností je vystřelila na vrchol pomyslného žebříčku zastínění. Do vyšší cenové i designové kategorie potom spadají žaluzie dřevěné. Ty dokáží každému interiéru propůjčit punc luxusu a působí o dost lépe než jejich levnější příbuzní.

Plissé

Tento druh zastínění se často řadí mezi žaluzie, i když svým vzhledem připomíná spíše skládané rolety. Jedná se rovněž o velmi efektní typ stínění oken. Různé materiály obohacené o teflonová vlákna dokáží i velmi dobře odizolovat teplo, což je v letních měsících k nezaplacení. Systém den/noc plissé nabízí velmi dobré zatemnění na noc a v denní době lze stáhnout denní část, která materiálem připomíná záclony.

Rolety

Poslední variantou jsou potom různé rolety. Mohou to být tzv. francouzské, které se skládání pomocí postranního řetízku nebo klasické rolovací. Mohou být přímo na okně nebo na římse nad oknem, záleží na umístění oken a dostatku prostoru kolem nich. I rolety mohou být velmi trendy, první zmíněné jsou skutečně designové, i proto je jejich cena rovněž dosti vysoká.

Pro milovníky přírodních materiálů existuje ještě varianta bambusových a rákosových rolet. Jsou levnější variantou dřevěných žaluzií, ale nemají tak dobré stínící vlastnosti.

 

 

 

_____________________________________________________________________

Roletyšpičkové kvality od firmy mk-rolety.cz

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy