home Bydlení, Služby, Stavba Před koupí si nechte udělat inspekci nemovitosti

Před koupí si nechte udělat inspekci nemovitosti

Koupě domu či nebytového prostoru je obvykle velmi nákladnou záležitostí. Zejména u domu nebo bytu kupující doufá, že jeho pořízením zajistí sobě a své rodině kvalitní bydlení na dlouhá léta. Ne každý prodávající ale otevřeně poukáže na případné nedostatky prodávané nemovitosti a vám tak mohou vzniknout nemalé problémy. Jak předejít špatné koupi a eliminovat případná rizika, to vše poodkryje právě dnešní článek.

Inspektor nemovitosti

Inspekce nemovitosti je ideálním řešením ve chvíli, kdy jste se rozhodli koupit starší dům, byt či komerční prostor. Inspektor nemovitosti je expert, který dokáže odhalit nejen skryté vady, ale umí vyhodnotit dokonce i tzv. rizika poruch. Díky tomu se můžete vyvarovat koupě nemovitosti, která by vás v budoucnu nemile překvapila svým špatným stavem. Inspektoři zhodnotí stav budovy z hlediska statiky, hydroizolace, povrchů, požáru a bezpečnosti, zvuku a hluku, úniků tepla, zdravotní nezávadnosti i technického zařízení budov.

Jak nenaletět

S dobrým úmyslem, abyste udělali maximum pro odhalení případných nedostatků vašeho vysněného domu, nezapomeňte dobře vybrat skutečného odborníka. Jak uvádí jeden z certifikovaných inspektorů nemovitostí pro oblast Praha a Mělník, Jan Čížek: “Vždy si ověřte, že je vámi vybraný inspektor členem Asociace inspektorů nemovitostí (AIN), ta kvalitu svých členů skutečně garantuje! ”

Rychleji prodáte svou nemovitost

I pro ty, kteří naopak nemovitost prodávají může být kompletní inspekce daného objektu velmi cenná. Díky ní totiž lze nemovitost lépe prodat, každý si raději koupí dům s garancí kvality. Výstupní zpráva inspektora nemovitosti poslouží právě jako takový certifikát kvality. Pro obě strany, tedy jak kupujícího tak prodávajícího, se inspekce nemovitosti rozhodně vyplatí.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář