- Reklama -magazín

Luxusní povlečení pro dokonalou ložnici

Mohlo by Vás zajímat

Ložnice je místem, kde sice většinu času trávíme spánkem, ovšem neznamená to, že bychom měli zapomínat na její design a věnovat mu menší pozornost než jiným místnostem našeho domova. Postel, rošt a matrace jsou určitě základem pro kvalitní a zdravý spánek, ale povlečení hraje také svou roli, když jde o pohodlné spaní. Ve skutečnosti hraje v ložnici dvojroli, materiál povlečení zajistí příjemný pocit zatímco vzor a barva se postará o to, aby ložnice byla až do posledního detailu dokonalá. Jak vybírat to správné povlečení a čím se při výběru řídit? Není to nic tak těžkého, ale s ohledem na to, že zejména luxusní ložní povlečení nestojí pár korun, doporučujeme dát si při výběru záležet.

Nepřekonatelné bavlněné povlečení

I když jsou možná v průběhu let trendy různé materiály a za luxusní povlečení se často považuje saténové či damaškové, klasické bavlněné povlečení nikdy nezklame a příjemné je asi většině. Bavlněné neznamená nemoderní, jak si možná mnozí myslí. Naopak nabídka bavlněného povlečení je často nejširší co do výběru barev a vzorů. Pokud preferujete tento materiál, určitě si vyberte. Saténové povlečení nesedí každému, na pohled vypadá velmi luxusně, ale tento materiál je specifický a nemusí vyhovovat každému. Na zimu volí mnozí teplé materiály jakými je flanel či flees, tyto materiály mají výhodu v tom, že skutečně zahřejí a navíc jsou minimálně mačkavé, tedy není je většinou potřeba žehlit či mandlovat.

Na vzoru záleží

Luxusní povlečení dodá punc luxusu celému pokoji, záleží ovšem nejen na volbě materiálu, ale také na vzoru a barvě. Styl divokých vzorů a sytě oranžových barev není úplně to, co by celkový vzhled ložnice pozvedlo. Volte raději tlumené odstíny, a pokud máte rádi vzorované lůžkoviny, kombinujte je s například s jednobarevnými polštáři. Pestré a výrazné vzory a barvy se rychle okoukají a v prostoru ložnice mohou někdy působit až rušivě. V období vánočních svátků se naopak výraznějšího dezénu nemusíte tolik obávat, období adventu volá po veselých barvách či zimních motivech a kvalitní povlečení dokáže krásně dokreslit sváteční výzdobu a atmosféru vašeho domova.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy