home Bydlení, Zboží Elegantní řešení pro tříděný odpad v domácnosti

Elegantní řešení pro tříděný odpad v domácnosti

třídění odpadu - trojkošTřídění odpadu se stává pro stále více domácností samozřejmostí. Této problematice se věnují už i ve školách a výchova k ohleduplnosti k životnímu prostředí začíná být také stále více samozřejmostí, se kterou děti přicházejí již z domova. O důležitosti třídění odpadu se bavit nebudeme a přejdeme k tomu, kam odpad umístit.

Mnoho lidí argumentuje tím, že netřídí, protože nemá místo a čas. S časem pomoci třídění odpadu - prkénko na bionedokážeme, ale co se místa týče, existuje mnoho elegantních řešení, které ušetří místo a nebudou nijak hyzdit interiér. Na třídění se už myslí skutečně hodně a tak existují speciální koše s dělením na jednotlivý druh odpadu. Pravda, nejsou nejlevnější, ale to lze vyřešit trochou vlastní invence. Úplně postačí, když si výsuvné místo pro odpadkový koš sami vyplníte jednotlivými koši, ty obyčejné obdélníkové s víkem seženete například v Ikea do dvou set korun a nemusíte tak platit tisíce za speciální koš. Výhoda košů, které už jsou pro třídění odpadu uzpůsobeny je v tom, že pak vynášíte jeden koš a nemusíte hodit vícekrát. Nevýhodou pak ale je rtřídění odpadu - stohovatelné nádobyelativně vysoká cena (obvykle se pohybují v cenách kolem pěti tisíc korun) a také vysoká hmotnost, pokud takový koš zcela naplníte, tak zejména kvůli oddělení pro sklo, bude dosti těžké ho unést.

Další řešení se nabízí v podobě stojanů pro umístění pytlů na jednotlivý druh odpadu. Tam je ale potřeba více místa, ideálně někde v garáži či v přístěnku na zahradě. Nebo větší plastové krabice, které lze stohovat na sebe a odpad pak vynášet po jednotlivých druzích odpadu do kontejneru. Pokud třídíte i bio odpad, je nutné mít nádobu uzavíratelnou nebo ji vynášet velmi často, abyste zabránili šíření nepříjemného zápachu po celém bytě. Takový koš může být součástí linky a může ústit pod prkénko s otvorem, kterým lze odpad rovnou shrnout na místo určení.

V konečném důsledku je jedno jak budeme třídit, ale že budeme třídit.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář