home Bydlení, Design Nápady, jak využít místa pod schody

Nápady, jak využít místa pod schody

úložné prostory - schody a šuplíkySchody mohou být okrasou interiéru a někdy jsou skutečně krásnou dominantou celého domu nebo mezonetového bytu. Ovšem, někdy díky jejich umístění vznikají podivně hluchá místa, která nedovolí prostor plně využít. Bývá tomu tak zejména u domů nevelkých rozměrů, kde je zapotřebí využít každý centimetr, aby se jeho obyvatelé byli vůbec schopni do něj naskládat se všemi svými věcmi.

Zejména rodiny s dětmi znají velmi dobře ty situace, kdy každý nově koupený nábytek nebo vytvořený úložný prostor je zaplnúložné prostory - knihovna ve schodechěn snad ještě dříve než je plně funkční. Je tomu jednoduše tak a to s největší pravděpodobností ve většině domácností.

A právě ve chvíli, kdy zjistíme, že spolu s nárůstem členů domácnosti přibývá i věcí, ale nikoliv úložných prostor si klademe otázku, co s tím. Existuje mnoho řešení v podobě zásuvných šuplíků či speciálních modulů pod postel, kde budou například pro děti skvěle dostupné a mohou si sem ukládat hračky nebo přikrývky. Velice módní jsou různé koše a krabice, ty mohou stát jako solitéry v prostoru a nebo mohou hravě nahradit například nástavec na skříň. Do větších krabic lze ukládat sezónní věci a oděvy.

úložné prostory pod schodyPokud ale máte již zmíněné schodiště, díky kterému vám v domě vznikne prostor se sníženým stropem, můžete ho využít na maximum. V extrémně malém interiéru se nabízí možnost využít schody jako šuplíky, pokud z boku nejsou z nějakého důvodu přístupné. Jsou-li přístupné, lze zabudovat vestavné skříně, šatnu, knihovnu a mnoho dalšího. Vznikne tak velký úložný prostor a navíc se toto místo může stát velmi zajímavým prvkem celého domu či bytu. Velmi efektní je přesah schodů přes hranu knihovny, ale možností je skutečně celá řada. Ani snížený podhled nemusí být problém pro vybudování předsíňové stěny, může zde být místo pro věšák a rovná část pak poslouží jako prostor pro skříň. Problémem zůstávají schodiště otevřená, pokud mezi jednotlivými schody není výplň, pak navzdory nedostatku místa bude takové schodiště muset zůstat tak, jak je.

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář