- Reklama -magazín

Jak zařídit pokoj pro školáka?

Mohlo by Vás zajímat

studentský pokoj - modrýS novým školním rokem začne mnoho rodičů řešit, zda je dětský pokoj vyhovující. Celé prázdniny bylo dost času na to, aby se nakonec vše rozběhlo až v září. Však to znáte. Jedinou výjimkou asi tvoří pokoj pro prvňáka, tam obvykle bývají rodiče zodpovědní a chystají vše v předstihu, ovšem, ne vždy se daří vše zvládnout včas.

Je celkem logické, že pokoj pro prvňáka bude vypadat jinak a mít jiné parametry než ten, ve kterém bude trávit čas teenager. Tomu je tedy plánování pokoje přizpůsobit v první řadě. Nejprve tedy k pokojíku pro menší děti, které se se školou teprve pomalu seznamují. Rozhodně dbejte na správný výběr stolu a židle. Stůl by měl být prostorný, ale zároveň by se u něj dítko nemělo ztrácet a sotva dosáhnout na pohárky umístěné u protější strany. Židle by měla být nastavitelná a měla by mít opěrky rukou, nechte si určitě poradit a židli vyzkoušejte přímo s dítětem. Dále je třeba mít na paměti, že děti v prvních třech letech školy jsou skutečně ještě velmi malé a stále mají svůj svět a rády si hrají. Myslete proto na to, aby v pokoji vždy zbývalo dost mít na hraní. Dekorace a doplňky přizpůsobte tomu, co právě vaše dítko baví a má rádo.

studentský pokoj - pro dvaSe staršími dětmi – studenty, je to o poznání těžší. I když i to je relativní, nejlepší rada, jakou můžete dostat je ta, abyste je aktivně zapojili do budování jejich nového pokoje nebo jeho úprav. Pracovní stůl by měl být už o poznání větší, většina teenagerů se neobejde bez počítače a je třeba, aby zde stále zbývalo dost místa na psaní a jiné aktivity. Zbytek interiéru je vždy dobré něčím ozvláštnit, má-li vaše dítě rádo fotbal, můžete ladit motivy fotbalových klubů, velmi oblíbené jsou také světové metropole, můžete kombinovat plakáty a nálepky spolu s povlečením a mnoho dalšího.

Na co je třeba také myslet, je dobré osvětlení. Mělo by mít několik tříd. Kromě světla stropního, které by mělo dobře osvítit celý pokoj, by zde neměla chybět dobrá lampička u pracovního stolu, ale také je dobré doplnit místnost o světlo tzv. náladové, nějakou lampičku nebo světelný řetěz, který bude svítit třeba večer před spaním apod. Zvláště menší děti ocení, když budou mít v pokoji takové milé usínací světlo.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy