- Reklama -magazín

Finská sauna a sport

Mohlo by Vás zajímat

Saunu mnozí z nás vnímají jako velmi oblíbenou činnost spojenou s odpočinkem a relaxováním. Někdy i společenským zážitkem, kde se může setkat a pobavit se s přáteli. Sauna je ale také velmi kvalitní součást sportovní přípravy většiny sportovců, má pozitivní vliv na jejich sportovní výkony a to zejména vytrvalostní sporty.

Blahodárné účinky sauny

Jestliže mluvíme o sauně. Je třeba zmínit její skvělé účinky na náš organismus celkově. V podzimních chladných plískanicích je saunování skvělou možností, jak prohřát své tělo, odolat tak virovým onemocněním a dát tak vale chřipkám a angíně. Pravidelné saunování navíc naše tělo dokonale otuží a naše imunita a obranyschopnost bude silnější. Ale sauna je prospěšná také pro naši mysl a duši. Je to místo odpočinku a skvělé relaxace. Zde můžeme ponechat všechny problémy, stres a v klidu se oddat uvolnění.

Finská sauna

 

Sauna a sport

Výkon sportovců může sauna pozitivně ovlivnit. Ke zlepšení vytrvalosti pomáhá sauna většinou po sportu, chceme – li ale své tělo více zregenerovat, je jistě vhodné využít saunu před sportovním výkonem. Mnozí sportovci využívají saunu ale spíše jako potréninkovou aktivitu. Pozitivní účinky zaznamenávají zejména sportovci, kteří se věnují vytrvalostním sportům, jako je například běh. Pravidelné saunování totiž jejich vytrvalost zvyšuje. Nicméně sauna není jen pro samotné sportovce, ale i pro obyčejné smrtelníky, kteří mají rádi relax a rádi si utuží své zdraví.

Finská sauna

Pozor na životosprávu

Sauna ale není jen o odpočinku. Pokud pravidelně saunu využíváme, jistě víme, že je třeba dodržet určitá pravidla, která nám tak pomáhají lépe vstřebat teplo ze sauny a pomáhají nám udržet se v dobré kondici. V první řadě je nutné dodržet pitný režim, který je v tomhle směru opravdu důležitý. Z těla se totiž vyplaví větší množství vody v podobě potu a pokud výdej, musí být zákonitě i příjem. Také by do sauny neměli chodit lidé se slabým srdcem a lidé posilnění alkoholem. Ani silným kuřákům není sauna doporučována. Proto je důležité dodržovat určitou životosprávu.

Finská sauna

Sauna a poúrazové stavy

V životě sportovce, ale i ostatních se mlže objevit i nějaký úraz, který se v mnohých případech nevyhýbá rehabilitaci. Sauna má blahodárné účinky i na poúrazové stavy, pooperační stavy a napomáhá tak k návratu na sportovní dráhu nebo do normálního života.

Finská sauna

Sauna je tedy vhodným doplněním našeho aktivního života a o blahodárných účincích bychom tu mohli psát hodiny. Můžeme ji navštívit v některých wellness centrech, ale můžeme si ji také pořídit doma a máme tak možnost využít ji kdykoliv, kdy nás napadne.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy