home Bydlení, Design I dřevěné rámy mohou mít svůj příběh

I dřevěné rámy mohou mít svůj příběh

Jste milovníky přírodních materiálů a rádi je zasazujete do svého interiéru? Možná vám tedy tento článek bude inspirací, jak najít cestu k něčemu novému z duchem starých časů. Řeč bude o dřevěných rámech vyráběných handmade z recyklovaného dřeva. Každý dřevěný rám na zrcadlo či dřevěný fotorámeček jsou tak jedinečné a nesou si svůj vlastní příběh.

Dřevo hraje prim

Dřevěné rámečky na fotky a obrazy, masivní dřevěný rám na zrcadlo či třeba dřevěná tabule na menu ve vaší restauraci či kavárně, to vše jsou věci a interiérové doplňky, které dřevo povýší na zcela jiný level. Když se k tomu přidá ruční práce a navíc příběh, který se váže k dřevu jako takovému, originální bytový doplněk je na světě. Některý rodinný byznys je skutečně zajímavý a tento, díky kterému vznikají rámy na míru, váže láska ke dřevu, snaha žít v souladu s přírodou a chuť tvořit něco trvalého. A láska k přírodě a dřevu je tak silná, že zakázková výroba stojí na zdrojích z již použitého dřeva ze starých chalup, usedlostí, ale třeba i sýpek a mlýnů. Staré trámy a se tak precizní ruční prací postupně proměňují v nový zdroj dřeva vhodného pro výrobu dřevěných rámů a rámečků.

Masivní rám umocní dílo

Ať je řeč o rámu pro obraz či fotografii či ten, který má lemovat zrcadlo a stane se tak spíše designovým prvkem v interiéru, vždy je výsledný efekt mnohem působivější, když je rám širší a masivnější. Vyplatí se tedy zainvestovat a pořídit si takový, zejména má-li se jednat o solitér, který bude v interiéru či na stěně samotný. I kombinace silnějších a užších rámů může na stěně působit skutečně hezky, stejně tak jako různé velikostní varianty rámů a rámečků. A následná úprava dřeva na rámech je zcela na vaší volbě, jste-li příznivcem stylu provance, který je poslední dobou velmi oblíbený nebo vás upoutal retro či vintage styl, můžete si objednat přesně tu variantu, která se vám líbí a hodí se do vašeho interiéru.
LivingHome on Facebook

Napsat komentář