- Reklama -magazín

I vaše domácnost může pomoci šetřit přírodu

Mohlo by Vás zajímat

Možnost podpořit výrobce energie z obnovitelných zdrojů a pomoci čistšímu vzduchu mají nyní i zákazníci Bohemia Energy. Největší alternativní dodavatel energií nově nabízí službu Zelený certifikát, která je dostupná k libovolnému produktu elektřiny pro domácnosti i firmy.

Kdo si službu pořídí, získá záruku, že jím spotřebovaná energie má původ v elektřině vyrobené z obnovitelných zdrojů energie u nás nebo v jiné evropské zemi. Neznamená to, že do zásuvky proudí jen ‚zelená energie‘, to technicky není možné, elektřina v síti je jen jedna.

„Odběratelům nabízíme, že pokud chtějí obnovitelné zdroje zcela transparentně podpořit, zajistíme jim zelené certifikáty od výrobců z obnovitelných zdrojů na tolik energie, kolik spotřebují, navíc za velmi atraktivní cenu. Dá se říci, že každý, kdo si certifikáty pořídí, ušetří ´práci´ značnému množství stromů, která je potřebná ke zpracování oxidu uhličitého třeba z uhlí nebo zemního plynu,“ vysvětluje Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy. Běžný byt za rok pomůže s touto „prací“ 437 stromům, u domu už jich bude 874.

Transparentní řešení podporující obnovitelné zdroje

Zelený certifikát je možné si sjednat k libovolnému produktu elektřiny z nabídky Bohemia Energy, kdy je cena za 1 MWh navýšena o 36,30 Kč. Novým zákazníkům stačí, aby si na smlouvě zaškrtli, že chtějí odebírat elektřinu se Zeleným certifikátem, stávající zákazníci si mohou službu sjednat po telefonu nebo přes e-mail.

Vybrané peníze použijí zapojení výrobci na výrobu elektřiny ze slunce, vody, větru, bioplynu nebo biomasy. I drobný příspěvek tak významně pomůže k rozvoji nových šetrných provozů. Bohemia Energy při poskytování služby zprostředkovaně využívá renomovaný mezinárodní systém, který je dostatečnou zárukou pravosti certifikátů.

Zájem o obnovitelné zdroje především u mladších lidí

Z průzkumu Bohemia Energy vyplývá, že zájem o elektřinu z obnovitelných zdrojů mají nejvíc lidé z průmyslověji zaměřených regionů a z Prahy. Například v Ústeckém kraji by si energie z obnovitelných zdrojů zvolilo až 67,5 % respondentů.

Téma obnovitelných zdrojů a šetrnosti k přírodě vůbec je atraktivnější pro lidi ve věku 18–44 let, pro ženy o něco více než pro muže. Ženy jsou ale na rozdíl od mužů ochotny podpořit elektřinu z obnovitelných zdrojů nižší částkou.

„Největší ochotu si za elektřinu z obnovitelných zdrojů připlatit prokázali nejmladší ročníky, což koresponduje s jejich zájmen o ‚zelená‘ témata obecně. Ve věkové skupině 18–35 let by si částku do 30 Kč za MWh připlatilo dokonce 80 procent z nich,“ uvádí Libor Holub a dodává: „Překvapením není, že dle regionálního rozložení by vyšší částku byli ochotni zaplatit lidé v Praze, což je nejspíše odrazem vyšších platů.“ Službu Zelený certifikát bude možné kdykoliv jednoduše zrušit, aniž by se pro zákazníka měnili ostatní podmínky dodávky energii.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy