- Reklama -magazín

Inteligentní domy pracují za vás, o nastavení se ale postaráte samy

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

I zarytí odpůrci moderních technologií a stále pokročilejší elektroniky musejí uznat, že v některých bodech jsou jejich pozitivní vlastnosti k nezaplacení. Mnozí staromilci stále používají tlačítkové telefony, s dopisy chodí na poštu, čtou klasické papírové knížky místo ze čteček, jezdí v autech s manuální převodovkou atd. Ovšem když v domě například dojde k výměně kotle, musejí uznat, že ovládání na dálku je příjemnější než několikadenní běhání do sklepa či kotelny. Protože i kotel se dnes dá ovládat s pomocí chytrého telefonu dálkově. Dokonce i zabezpečovací systémy fungují tak, že v případě nepřípustných pohybů okolo domu, nedej bože uvnitř bytu, upozorňují jak ochranné složky, tak samotného majitele například pomocí SMS zprávy. Inteligentní domy mají v řídicí jednotce zabudováno i více funkcí.

Chytré domy mohou mít řídicí jednotku zabudovanou i dodatečně

V případě, že už máte kotel a alarm napojený na aplikaci do telefonu, možná zjistíte, že otevírání garáže a automatické zastínění oken zatažením žaluzií v případě náhlého prudkého žáru by se dalo zařídit i na dálku. Není problém nechat si všechny stávající systémy sloučit do jednoho hlavního centrálního systému. S postupem doby budete objevovat další výhody, jež chytré domy se svým centrálním autopilotem mají. Hrozí prudké ochlazení, a vy nejste doma nebo na chalupě? Jednoduše na dálky vypnete vodu.

Inteligentní dům šetří váš čas i energie, myslí na vaše bezpečí

Vy se kvůli pračce, kterou jste zapomněli vypnout, nemusíte vracet domů, prostě si jen zkontrolujete všechny spotřebiče, zda jsou v pořádku, dálkově. Inteligentní dům, který je napojen na takového autopilota Loxone, pro staromilce vypadá hrozivě, ale i starší generace brzy pochopí, že ovládání je snadné, bezpečné a úsporné.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy