home Bydlení Investice do podkroví se vyplatí

Investice do podkroví se vyplatí

Půdní vestavby jsou ideální investicí, kterou můžete ve stavebnictví najít. Nepotřebujete k vybudování nové základy, pozemek, rozvody a často ani novou střechu. Všechno už je hotovo. Stačí jen zútulnit půdu a vznikne nový, zcela jedinečný prostor nejen k bydlení. Může sloužit například jako kanceláře nebo jde o ideální prostor pro větší soukromí už odrostlejších dětí.

Jak zhodnotit starou půdu?

Máte doma nepotřebné věci a přemýšlíte, kam s tím? Nabízí se několik možností! Vyhodit, odnést do sklepa nebo na půdu. Skladujete zde různé nepotřebné věci a přitom na půdě můžete tímto krokem zbytečně přijít o prostor či dokonce prostory navíc. Stačí vyklidit všechny věci, trochu rekonstruovat a půdní vestavby získají nové rozměry.

Dříve měla půda nejrůznější funkce, skladovalo se tam seno, sezónní věci, sušily byliny, květiny a houby. Podíváme-li se do dávnějších dob, přespávala zde čeleď na statcích. Šlo v podstatě o prostor, který měl šikmé střechy a nebylo jej tedy možno nijak využít. Postupně s příchozími moderními trendy se náhled na půdy změnil.

Bydlete chytře a stylově

Půdní byty jsou moderní, vzdušné, stylové. Jestliže řešíte rekonstrukci střechy, zateplení nebo zatékání dešťové vody, pak je ideální čas zamyslet se nad půdou a třeba změnit celý její koncept. Zhodnotit volné a nevyužívané prostory můžete díky půdní vestavbě. Získat můžete prosvětlený prostor kde je dostatek slunce a světla.

Ne každá střecha je však pro takovou půdní vestavbu úplně vhodná. Do rekonstrukce se sami nepouštějte, je lepší oslovit firmy a odborníky, kteří tomuto odvětví rozumí. Příkladem je ateliér Ultra, který nabízí kromě jiného také řešení půdních prostor. Získáte komplexní projekční práce, rady odborníků. Vše bude připraveno na míru, přesně podle vašich přání a požadavků.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář