home Bydlení, Interiér, Stavba Netradiční domácí sauny na míru

Netradiční domácí sauny na míru

Asi každý milovník sauny už slyšel o možnosti nechat si vyrobit v prostředí svého domu či bytu saunu na míru. Specializované firmy si dokáží hravě poradit i s tím nejčlenitějším prostorem a dokáží doslova vykouzlit originální sauny na míru požadavků každého klienta. Pokud ale uvažujete o realizaci sauny i u vás doma, pak by vám dnešní článek mohl trochu rozšířit obzory. Už jste slyšeli o saunách s infratechnologií? A co bio sauna nebo aroma sauna? Nic vám to neříká? Tak neustávejte ve čtení, tím totiž výčet možností ještě nekončí.

Aroma sauna

Nebo také sauna bylinná je unikátní kombinací klasické finské sauny a aromaterapie. Klasická sauna je v tomto případě doplněna o speciální pumpu, která dávkuje požadované množství aromaterapeutických esencí na rozžhavené lávové kameny. Tyto, na první pohled luxusní sauny mohou významně posílit relaxační účinky běžného saunování a také jsou vhodným léčebným doplňkem pro různá respirační onemocnění.

Bio sauna

Další z kombinovaných saun, která určitě stojí za zvážení je bio sauna. Tento druh sauny je pro změnu kombinací sauny finské a parní. Pokud netolerujete vysoké teploty klasické sauny, pak právě bio sauna je pro vás ideální. Teplota je zde nižší (55 – 70 °C) a vlhkost naopak vyšší (60-80%)Díky těmto podmínkám je vhodná i pro děti či saunové začátečníky.

Sauny s infratechnologií

U této sauny se jedná o kombinaci klasické finské sauny s infrasaunou. I tato varianta je vhodná pro rodiny s dětmi, které často nesnesou teploty kolem 80 – 90°C. Integrovaný infrazářič tak skvěle poslouží právě pro mladší či méně odolné členy rodiny. Je však třeba dbát na to, aby saunová kamna a infrazářiče nebyly spuštěny současně. Technologie je vhodné střídat dle aktuální potřeby, nebo na rychlé rozehřátí začít infratechnologií a poté přepnout na saunová kamna.

Solné sauny

I tyto sauny lze zařadit mezi luxusní sauny. Spojení finské sauny s účinky solné jeskyně je možná netypické, ale účinky tohoto propojení mohou být až překvapivé. Existují dvě varianty solných saun. Zatímco Himalájská solná sauna má ve svém plášti vezděné solné cihličky, a sůl se tak uvolňuje do vzduchu z nich, druhý, účinnější a modernější typ je sauna doplněná o tzv. generátory solné mlhoviny. I tento druh saunování může mít nezanedbatelné pozitivní účinky na lidské zdraví.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář