- Reklama -magazín

Jak bydlí známé osobnosti, jaké to je uvnitř moderních vil, kdy se konají stavební a zahradní veletrhy a pomáhají babské rady v domácnosti?

Mohlo by Vás zajímat

Zajímá Vás bydlení, architektura, zajímavé stavby, rádi se inspirujete pro budování nebo doladění svého příbytku, nebo hledáte řešení určitého problému i jinde? Dnes máme pro vás zajímavé tipy.

Jak se bydlí …

Podívejte se, jak bydlí Elon Musk, Bruce Willis, navštivte zajímavou moderní vilu na pražském Barrandově, zjistěte, co může mít společného nasvícení historických památek, moderní architektury i vašeho domova a zahrady. Nahlédněte nejen zvenčí, do domu z betonu, který stojí v sousedství golfového hřiště, zhodnoťte, jak vypadá velký moderní dům se zahradou v jihoafrické republice, který je zhotoven také z přiznaného železa. Dech se bude tajit nejen z ceny rozlehlého paláce na Floridě nebo domu v Londýně. Hrdost, zúročené dovednosti a štěstí v dětských očích pak ukáží parádní dětské domky zhotovené šikovnými rodiči.

Protože mnohé vychytávky a systémy se nejdříve uplatní na větších, komerčně využívaných stavbách a pak se případně rozšíří i do občanské a soukromé výstavby, v klidu by neměli být „trendaři“ při pohledu na moderní zasklení, chytré domy, zabezpečení nemovitosti, 3D tisk, stejně jako účinné systémy vytápění, větrání a zateplení.

Každý, koho zajímá, jakou barvou vymalovat určitou místnost, jak ji nakombinovat s nábytkem, uspořit energie, jak vybrat dětský pokoj, kuchyň, nebo terasu či bazén, si také přijde na své. Kde? No přece v magazínu Bydlení Raz Dva .

Osobní kontakt, výběr materiálů, výstavní slevy, soutěže a nákup produktů pro naše zahrady

Říká se, že přes osobní kontakt se udělá ta nejlepší zkušenost – možnost prohlédnout a ohmatat si vystavené exponáty, promluvit s odborníky a prodejci, domluvit získání podrobností nebo zaměření na místě. Láká vás i proto návštěva stavební nebo zahradní výstavy či veletrhu? Jak se před návštěvou připravit, čím se vyzbrojit, co očekávat?

Kdy se konají stavební výstavy a zahradní veletrhy v České republice – jak to zjistit? Kde najít jejich seznam pro aktuální rok, i roky následující? Kalendář výstavních akcí najdete zde, stejně jako rady, jak se na návštěvu veletrhu připravit, na co myslet a co mít určitě s sebou. Můžete také použít vyhledávače

Mezi nejzajímavější a největší veletrhy v ČR v oboru stavba, rekonstrukce, bydlení patří série veletrhů FOR ARCH, Mezinárodní stavební veletrhy v Brně, plzeňská, pardubická, hradecká nebo liberecká stavební výstava, Stavotech Olomouc, nebo specializovaná Infotherma, Střechy Praha či Den otevřených dřevostaveb. Pro ty, kdo chtějí vybrat zahradní techniku, skleník nebo rostliny, jsou určeny zahradní výstavy jako FLORA Olomouc, Země živitelka, Zemědělec, série Dům a zahrada, Květy v Lysé nad Labem a Podzimní zahradnické trhy.

Rady pro domácnost, tzv. babské rady

Skvrna na gauči, obtížný hmyz, skladování ovoce a zeleniny, pleťová maska, vyčištění trouby nebo odvápnění spotřebičů. To jsou některé příklady témat, která lidé hledají, pokud chtějí tyto problémy účinně vyřešit. Obvykle poslouží některý z prostředků moderní chemie.

Není ale obyčejná chemie nebo moderní přípravky příliš agresivní, nezanechají po sobě stopy nebo ekologickou spoušť? Jak na odstranění skvrn, skladování potravin, zatlučení hřebíku, vyleštění oken, odstranění pachů, mytí nádobí, rybenky, komáry nebo mravence ekologičtější a tradičnější metodou?

Řešení mnohých nedostatků v domácnosti znaly už naše babičky, hospodyňky, které také potřebovaly vycídit hrnce, poopravit popraskaný porcelán, vyleštit nábytek nebo odstranit vrzání postele – proto je dobré vyhledat babské rady.

Něco i na příště …

Další zajímavé tipy vám přineseme zase příště. Přejeme úspěšné budování, rekonstrukce a vylepšování vašich obydlí a zahrad. Inspirujte se zde na LivingHome , návštěvou příslušných výstav, showroomů firem a také na Bydleni12 . cz .

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy