home Interiér Chcete pořídit svému dítěti dětskou ohrádku? Vybírejte podle materiálu

Chcete pořídit svému dítěti dětskou ohrádku? Vybírejte podle materiálu

Jestli je dětská ohrádka vhodná nebo nikoli, to je otázka do pranice. Názory ohledně dětské ohrádky se liší a každý rodič má ta tohoto pomocníka trochu jiný názor. V případě, že taktéž přemýšlíte nad koupí dětské ohrádky, asi jste přesvědčení, že dítěti nijak neublíží a že vám trochu pomůže začít normálně fungovat. Zejména ji ocení rodiče, jejichž dítě už je v tom období, kdy chvilku neposedí a kdy s ním není možné ani utřít prach v obývacím pokoji. Jelikož je nabídka dětských ohrádek na trhu opravdu široká a velká, prozraďme si, z jakých materiálů se dnes dětské ohrádky vyrábí. A na základě toho se rozhodněte. 

Dřevěné dětské ohrádky

Naprostou klasikou jsou dřevěné dětské ohrádky. Jedná se o pomůcku, která už je mezi námi několik desítek let. Většinou má tvar obdélníku nebo mnohoúhelníku. Jestliže se rozhodnete pro ni, volte především tu z bukového dřeva (to je odolné a tvrdé). Méně odolné je pak dřevo borovicové. 

K hlavním výhodám dřevěných dětských ohrádek patří především fakt, že použitý materiál nijak nezatěžuje životní prostředí kolem nás. Navíc je ohrádka velmi bytelná a stabilní, na druhou stranu je těžší a je komplikované ji přesouvat z místa na místo. 

Kovové dětské ohrádky

Dětské ohrádky se dále také vyrábí z kovu. Je to opět skvělý způsob, jak omezit dítě v pohybu. K výhodám kovových dětských ohrádek patří především variabilita využití a také její multifunkčnost. Díky snadné údržbě a také dobré stabilitě si ji budete neustále vychvalovat. 

Jestli má nějaké výhody? Něco by se přece jen našlo. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a to, že je velmi těžká. 

Plastové dětské ohrádky

Plastové ohrádky jsou sice velice levné, ale na druhou stranu se cena v tomto případě odráží i na kvalitě, která je velmi nízká. Plastové ohrádky se netěší velké oblibě. Důvodem toho je velmi nízká hmotnost, tudíž lze ohrádku snadno převrhnout.

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář