- Reklama -magazín

Chcete pořídit svému dítěti dětskou ohrádku? Vybírejte podle materiálu

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Jestli je dětská ohrádka vhodná nebo nikoli, to je otázka do pranice. Názory ohledně dětské ohrádky se liší a každý rodič má ta tohoto pomocníka trochu jiný názor. V případě, že taktéž přemýšlíte nad koupí dětské ohrádky, asi jste přesvědčení, že dítěti nijak neublíží a že vám trochu pomůže začít normálně fungovat. Zejména ji ocení rodiče, jejichž dítě už je v tom období, kdy chvilku neposedí a kdy s ním není možné ani utřít prach v obývacím pokoji. Jelikož je nabídka dětských ohrádek na trhu opravdu široká a velká, prozraďme si, z jakých materiálů se dnes dětské ohrádky vyrábí. A na základě toho se rozhodněte. 

Dřevěné dětské ohrádky

Naprostou klasikou jsou dřevěné dětské ohrádky. Jedná se o pomůcku, která už je mezi námi několik desítek let. Většinou má tvar obdélníku nebo mnohoúhelníku. Jestliže se rozhodnete pro ni, volte především tu z bukového dřeva (to je odolné a tvrdé). Méně odolné je pak dřevo borovicové. 

K hlavním výhodám dřevěných dětských ohrádek patří především fakt, že použitý materiál nijak nezatěžuje životní prostředí kolem nás. Navíc je ohrádka velmi bytelná a stabilní, na druhou stranu je těžší a je komplikované ji přesouvat z místa na místo. 

Kovové dětské ohrádky

Dětské ohrádky se dále také vyrábí z kovu. Je to opět skvělý způsob, jak omezit dítě v pohybu. K výhodám kovových dětských ohrádek patří především variabilita využití a také její multifunkčnost. Díky snadné údržbě a také dobré stabilitě si ji budete neustále vychvalovat. 

Jestli má nějaké výhody? Něco by se přece jen našlo. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a to, že je velmi těžká. 

Plastové dětské ohrádky

Plastové ohrádky jsou sice velice levné, ale na druhou stranu se cena v tomto případě odráží i na kvalitě, která je velmi nízká. Plastové ohrádky se netěší velké oblibě. Důvodem toho je velmi nízká hmotnost, tudíž lze ohrádku snadno převrhnout.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy