home Bydlení Jak dlouho trvá výstavba nízkoenergetického domu?

Jak dlouho trvá výstavba nízkoenergetického domu?

Rozhodli jste se investovat do vlastního bydlení? A jaký typ domu jste upřednostnili? Vyhrála u vás dřevostavba nebo nízkoenergetický dům? V poslední době se hodně mluví o nízkoenergetických domech, které jsou zároveň velice oblíbené. Možná jste se tedy rozhodli právě pro nízkoenergetický dům. V souvislosti s výstavbou nízkoenergetického domu se však ptáte, jak dlouho trvá výstavba takového objektu? Jak dlouho budete čekat na to, až vstoupíte do svého vysněného příbytku?

O nízkoenergetických domech

Na úvod je třeba si říct něco málo o nízkoenergetických domech. Nízkoenergetické domy jsou stavby, u nichž je opravdu nízká spotřeba energie na jejich vytápění. Domy mají spotřebu zhruba v rozmezí od patnácti do padesáti kWh za metr čtvereční za rok. Důvodem tak nízké spotřeby je hlavně využití speciálního stavebního postupu, objekt je staven bez tepelných mostů, má také vynikající izolační schopnosti. Navíc jsou součástí domu i tepelná čerpadla, která zajišťují dostatečnou a pravidelnou cirkulaci vzduchu. 

Jak dlouho trvá výstavba objektu?

Vraťme se však k tomu, jak dlouho trvá výstavba nízkoenergetického domu. Výstavba nízkoenergetického domu chvilku trvá, ovšem to záleží na mnoha faktorech, k nimž patří třeba celková velikost domu, také členění domu, použitý materiál nebo také se to odvíjí od vámi zvolené stavební firmy (naším tipem a zároveň favoritem je firma ORCAN GROUP, s. r. o., která se pyšní hromadou kladných referencí a recenzí, jež jsou k vidění i na internetu). 

Obecně však platí, že nízkoenergetické domy jsou postavené dříve než klasické objekty. Některé montované rodinné domy mohou být připraveny k nastěhování už během pár týdnů.

Výhody nízkoenergetických domů

S nízkoenergetickými domy se pojí také celá řada výhod. První výhodou je úspora peněz za vytápění, také jsou velice šetrné k přírodě a jejich pořizovací cena není do nebe volající. 

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář