- Reklama -magazín

S jakými typy matrací se dnes na trhu setkáme?

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Uvažujete nad tím, že budete investovat do zbrusu nové matrace? Ta stará vám už nesedí, každý den se na ní probouzíte jako polámaní a snižuje kvalitu vašeho spánku? Pokud se rozhodnete investovat do nové matrace, měli byste vědět, s jakými druhy se na trhu dnes setkáme. Výběr matrací se může zdát jako naprosto snadná věc, na druhou stranu to není nic snadného. Na trhu je totiž tolik matrací, že by to člověk na prstech jedné ruky nespočítal. 

Málokdo si uvědomuje, že matrace se podílí na celkové kvalitě našeho spánku. To, jakou matraci si pořídíme, bude mít vliv na kvalitu našeho spánku a také na naši náladu a zdraví. Je proto důležité nepodceňovat výběr matrací, ať později nelitujeme investovaných peněz. 

Abyste nevkročili do obchodů s matracemi a nebyli jste překvapení množstvím matrací, z nichž si můžete vybírat, sepsali jsme nejčastější typy matrací, s nimiž se můžete setkat. 

S jakými typy matrací se dnes můžete setkat?

Nejčastěji se setkáte pravděpodobně s matracemi z takzvané RE pěny. Jedná se o matraci, která je vyráběna z druhého nejvíce používaného materiálu v tomto průmyslu a odvětví. Matrace z RE pěny se řadí k nejlevnějším, cena však vypovídá o kvalitě matrací. Matrace jsou méně prodyšné, tudíž špatně vysychají a způsobují vznik plísní. 

Pak se také můžeme setkat s latexovými matracemi, pro něž je typické to, že vydávají latexový zápach, který se však po několika týdnech zcela vytratí. Na druhou stranu matrace je dobře odvětrávaná, což zajišťuje dostatečnou cirkulaci vzduchu. 

Další typy matrace

Na trhu se mimo jiné můžeme setkat i s matracemi z líné pěny, také se setkáme s lamelovými matracemi nebo s takzvanými sendvičovými matracemi, pro něž je typické, že jsou složeny z různých typů materiálů. Také se můžete setkat s pružinovými matracemi nebo s matracemi taštičkovými.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy